Magyar gól, kiállítás, kihagyott büntető: Elvette a Slovan veretlenségét a DAC - videó

Három magyarral a kezdőben játszott a DAC, míg a Slovannál először kezdett Guzmics, és csereként Holman is beállt. A rangadó ezúttal hazai győzelemmel zárult, noha a dunaszerdahelyiek bő félórát játszottak emberhátrányban.
Csakfoci Admin 2019. április 27., szombat 17:38
Szerző: Csakfoci Admin 2019. április 27., szombat 17:38

DAC - Slovan Bratislava 1-0 (Vida K. 54.) - piros lap: Koné (DAC 60.)

Három magyarral lépett pályára Dunaszerdahelyen a DAC: Vida Kristopher, Vida Máté és Kalmár Zsolt nézett szembe a Slovanban először kezdő Guzmics Richárddal. Az első félidőt viszonylag kiegyenlített játék jellemezte, és bár Kalmár megoldásai több ízben is zavart okoztak a vendégvédelemben, igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak.

A szünet után a DAC korán vezetést szerzett: Vida Máté okos kiugratását Divkovic pörgette Vida Kristopher elé, aki a kapuba gurított az 54. percben (1-0). Négy perccel később már a hazaiak aggódhattak, hiszen Koné gólhelyzetben történő lerántásáért kiállítást és büntetőt ítélt a játékvezető, ám Jedlicka kifogta a tizenegyest. A Dunaszerdahely a mérkőzés utolsó időszakát hátsó stabilitása megőrzésére fordította, ami sikerült is, így ideiglenesen 9 pontra növelték az előnyüket a 3. helyen álló Zsolnával szemben, és elvették a Slovan Bratislava egész idényen át tartó bajnoki veretlenségét.