Magyar gól a Bayernnek, Nagy Ádám újabb nagy meccse a Serie A-ban - légióskörkép

Ez történt a magyar játékosokkal a hétvégén, Európa és Ázsia pályáin.
Dudás Gábor 2016. október 17., hétfő 7:13
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 17., hétfő 7:13

TABELLÁK: Az angol, a spanyol, a német, az olasz és a lengyel bajnokság állása itt - kattints!

NÉMETORSZÁG

Kleinheisler László végig a pályán volt a Darmstadtban és ez először fordult elő vele klubjánál. Csapata végül 2-1-re kikapott Mainzban, de a magyar középpályás centikre volt csak első Bundesliga-góljától, a kapus és a felső léc közös erővel hárította remek lövését.

Gulácsi Péter ezúttal is kezdőként védte az RB Leipzig kapuját, amely újoncként remek rajtot véve, veretlenül áll a tabella harmadik helyén. A magyar válogatott hálóőr össszességében harmadszor zárt úgy meccset a Bundesligában (7 forduló alatt), hogy nem kapott gólt, ezúttal a Wolfsburg nem tudta bevenni a kapuját (1-0).

Huszti Szabolcs (Eintracht Frankfurt) felemás meccset játszott a Bayern München ellen. Az első félidőben remek lövéssel vette be Manuel Neuer kapuját, a második félidőben azonban feleslegesen szedett össze egy második sárga lapot, így nehéz helyzetbe hozta csapatát. Amely azonban emberhátrányban is 2-2-re mentette a találkozót a rekordbajnok ellen.

Szalai Ádám végig a kispadon ült, így onnan látta, hogy a Hoffenheim 2-1-re veri a Freiburgot és fellép a 6. helyre. A magyar csatárnak továbbra is 3 meccse és 58 perce van eddig a Bundesliga-idényben.

Stieber Zoltán, a másodosztályú Kaiserslautern középpályása hétfőn este léphet majd pályára, klubjával az éllovas Eintracht Braunschweig otthonába látogat.

Az ugyancsak Bundesliga 2-es Geuther Fürth kapusa, Megyeri Balázs végig a pályán volt a Heidenheim elleni találkozón, ám csapata hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám remek meccset játszott a Bolognával a Lazio otthonában és csak hajszálon múlt, hogy ne három ponttal távozzon csapatával Rómából. A fiatal magyar középpályás a találkozó után olyan dicséretet kapott, mint még Olaszországban talán soha.

A Palermo magyar duója, Balogh Norbert és Sallai Roland és csapata hétfőn lép(het) majd pályára, a Torinót fogadják otthon a szicíliaiak.

A harmadosztályú Modenában végig a pályán volt a legutóbb Pakson szerepelt Bajner Bálint, de ő sem tudott a kapuba találni a Lumezzane otthonában lejátszott 0-0-s bajnokin.

FRANCIAORSZÁG

Lang Ádám végig a pályán volt a Dijon csapatában, amely egy 94. percben kapott 11-es gól miatt játszott 1-1-et a St. Etienne ellen.

A másodosztályban Bese Barnabás megint húzóembere volt a Le Havre-nak, amely a Clermont otthonában is győzött (3-1) és zsinórban harmadik sikerét aratta a Ligue 2-ben. Csak rosszabb gólkülönbsége miatt nem dobogós a magyar szélső klubja.

ANGLIA

A másodosztályú Wigan kapusa, Bogdán Ádám formába lendült, és Burton Albion ellen sem kapott gólt, sorozata immáron 236 perce tart. A 0-0-s hazai döntetlennel már három meccs óta veretlen még mindig csak a 22. helyen álló csapata.

LENGYELORSZÁG

Kádár Tamás (Lech Poznan) és Guzmics Richárd (Wisla Krakkó) is végig a pályán volt csapataik egymás elleni, 1-1-s döntetlent hozó vasárnapi bajnokiján.

A Gyurcsó Ádámot végig a soraiban tudó Pogon Szczecin a lengyel forduló pénteki nyitónapján, hazai pályán 3-2-re legyőzte Nikolics Nemanja együttesét, a Legia Varsót. Egyik magyar támadó sem szerzett gólt, Nikolicsot pedig a 67. percben lecserélték.

Mervó Bence csapata, a Slask Wroclaw hétfőn este lép pályára a Korona Kielce otthonában, de látva az elmúlt hetej történéseit, a magyar csatár alighanem a kispadon kezdhet majd.

HORVÁTORSZÁG

Futács Márkó egyre inkább belelendül a Hajduk Splitnél a góllövésbe, ezúttal az RNK elleni városi rangadón talált be, 11-esből, és öt meccsen már háromszor volt eredményes. Csapata a 3. a bajnokságban.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimirrel a kezdőben kapott ki 2-1-re az Adanaspor a Karabükspor ellen, hazai pályán, a magyar középpályás végig a pályán volt. Mind a hét bajnokin játszott eddig a válogatott futballista, és csak kétszer fordult elő, hogy lecserélték, klubja a 14. a tabellán.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás visszatért: a magyar válogatott csatár a 63. percben állt be a Slovan Bratislavába, amely 2-0-ra győzte le otthon a Senicát. A 30 éves játékos augusztus óta először lépett pályára bajnokin a Slovanban, sérülés miatt hetekig harcképtelen volt, a nemzeti csapatban sem lehetett ott. A pozsonyiak 12 fordulót követően a 4. helyen állnak.

Vida Kristopher csereként állt be a Dunaszerdahelybe, amely ideiglenes otthonában, Szenyicén szenvedett súlyos, 6-0-s vereséget a listavezető Zsolnától.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs ezúttal a kispadon sem kapott helyet az Al Wahdában, amely szombaton 3-0-ra győzött az Al Dharfa otthonában és fellépett a tabella 6. helyére.

KATAR

Németh Krisztián remek meccsen van túl az Al-Gharafa csapatában, amely az Al-Muaidar otthonában lépett pályára. Németh előbb a 70. percben kiharcolt egy tizenegyest, amit Weiss gólra váltott, alig negyedórával később pedig gólpasszt adott a csapata második találatát szerző Rezaqnak. 2-1-re győzött idegenben a klubja, első sikerét aratva a bajnokságban, 3 fordulót követően a 10. a táblázaton az Al-Gharafa.

IZRAEL

Korhut Mihály csapata, a címvédő Hapoel Beer-Seva hazai pályán 5-0-ra megverte a Maccabi Petah-Tikvát, az eddigi második helyezettet. A magyar balhátvéd végig a pályán volt, a Hapoel 6 forduló után az ezüstérmes pozíciót tudhatja magáénak.

SVÁJC

A tabella 6. helyén tanyázó Lugano 0-0-s döntetlent játszott a Young Boys együttesével hazai pályán. Vécsei Bálint, a hazaiak kölcsönben foglalkoztatott magyar légiósa végig a pályán volt, ami másodszor fordult elő vele Svájcban, összesen öt meccse van már a bajnokságban.