Légiósok: Orbán volt a hős, gól- és gólpassz a maratoni hosszúságú edzőmeccsen

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt soraiban tudó RB Leipzig felkészülési mérkőzésen 2-0-ra nyert a Rennes ellen, többek között a magyar válogatott védő góljának és gólpasszának köszönhetően.
Csakfoci Admin 2019. július 26., péntek 22:10
Szerző: Csakfoci Admin 2019. július 26., péntek 22:10

Leipzig - Rennes 2-0 (Orbán 52., Poulsen 134.)

Pénteken kora este 3x45 perces edzőmeccset játszott 3 057 néző előtt a német élvonalbeli RB Leipzig a francia kupa-győztes Rennes ellen az edewechti Bad am Stadionban. A lipcseieknél a kezdőben kapott lehetőséget Julian Nagelsmann vezetőedzőtől a magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter, aki a legutóbbi Galatasaray elleni mérkőzésen gyomorproblémák miatt nem játszott. Honfitársa, Willi Orbán csak csereként lépett pályára.

A találkozó első félidejében a lipcseiek álltak közelebb a vezetés megszerzéséhez, hiszen büntetőt is rúghattak, azonban Halstenberg tizenegyesét Tomas Koubek bravúrral védte. Az összecsapás 46. percében Willi Orbán is beállt, aki Nkunku szabadrúgása után volt eredményes. A hajrában sokáig úgy tűnt, nem születik több találat, ám a 134. percben Orbán Poulsen elé tálalt és az üres kapuba gurított, így a Leipzig 2-0-ra nyert a Rennes ellen.

A Leipzig legközelebb augusztus 3-án, szombaton az angol élvonalba feljutó Aston Villával mérkőzik meg.

RB Leipzig: Gulácsi – Konaté (Orbán 46.), Werner, Nkunku, Cunha, Mukiele, Halstenberg, Laimer, Demme, Kampl, Krauß (Poulsen 46.)

RB Leipzig a 70. perctől: Mvogo (Schreiber 115.) – Saracchi, Orban, Ampadu, Klostermann (Hartmann 115.), Ilsanker, Martel, Sabitzer, Augustin, Lookman, Poulsen