Légiósok: Magyar főszereplővel nyerte első idei bajnokiját a DAC - videó

Kalmár Zsolt góljának is köszönhetően győzött a Dunaszerdahely a szlovák bajnokság tavaszi nyitányán, így beérte Holman Dávid pontokat vesztő csapatát.
Csakfoci Admin 2018. február 18., vasárnap 16:16
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 18., vasárnap 16:16

Első tavaszi bajnoki mérkőzését játszotta a Marco Rossi vezette Dunaszerdahely a szlovák élvonalban, a három magyar játékost is soraiban tudó felvidéki gárda az utolsó helyezett Szenice otthonában vendégeskedett.

A kezdőcsapatban kapott helyet Kalmár Zsolt, aki remek teljesítménnyel hálálta meg vezetőedzője bizalmát: bár az első félidőben még csak egy sárga lappal került be a jegyzőkönyvbe, a 66. percben gólt szerzett (0-1), négy minutummal később pedig a kapufáról kipattanó lövése után Pacinda talált be, beállítva a 0-2-es végeredményt.

Kalmárt a hajrában lecserélte Rossi; ezúttal a másik két magyar, Vida Kristopher és Mervó Bence nem állt be.

Senica - Dunaszerdahely 0-2 (Kalmár 66., Pacinda 70.)

A nap másik magyar vonatkozású szlovák bajnokiján a Holman Dáviddal felálló Slovan Bratislava 1-1-es döntetlent ért el a Michalovce ellen, így a DAC pontszámban beérte a harmadik helyen álló pozsonyiakat.

Michalovce - Slovan Bratislava 1-1 (Koscelnik 45. ill. Cavric 74.)