Két magyar válogatott játékos is duplázott, Kádár 50 méteres gólpassza – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. október 7., hétfő 12:07
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 7., hétfő 12:07

Németország

A Mainz magyar válogatott támadója, Szalai Ádám a 85. percben csereként állt be a Paderborn elleni bajnokin, melyet 2-1-re megnyertek.

A Freiburg magyarja, Sallai Roland szintén csereként szállt be a Borussia Dortmund ellen, és a felek gólgazdag, 2-2-es döntetlent játszottak egymással.

A RB Leipzig két magyar válogatottja, Gulácsi Péter és Willi Orbán a Bayer Leverkusen ellen fontos rangadót játszott a német élvonal 7. fordulójában. A találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget.

Anglia

A angol másodosztályban szereplő Hull City magyar támadója, Balogh Norbert nem lépett pályára a Huddersfield elleni bajnokin. Honfitársa, Nagy Ádám nem volt a Bristol City keretében, miután sérüléséből lábadozik a magyar válogatott középpályás.

Olaszország

A Chievo magyarja, Schäfer András ezúttal sem volt kerettag a Livoron ellen 4-3-ra megnyert találkozón.

Franciaország

A Le Havre magyar válogatott hátvédje, Bese Barnabás kezdőként lépett pályára az Auxerre elleni bajnokin, azonban combközelítő-izomsérülés miatt a 85. percben le kellett cserélni.

Lengyelország

Nagy Dominik csereként figyelte végig a Piast Gliwice elleni bajnokit, mely a hazaiak 2-0-s sikerével ért véget.

Portugália

A Benfica B magyarja, Csoboth Kevin nem lépett pályára az Academica elleni bajnokin a portugál bajnokság 8. fordulójában

Svájc

A svájci Lugano a 10. fordulóban szerezte meg második sikerét az élvonalban. A meccs hőse a magyar Vécsei Bálint volt, aki duplájával eldöntötte a Sion otthonában 2-1-re megnyert vasárnapi találkozót. A magyar válogatott középpályás a 77. percben egyenlített, majd a 92. percben szerezte a győztes találatot. Kecskés Ákos nem volt a keretben, Holender Filip pedig a kispadon ült végig a vendégeknél.

Ausztria

Kezdőként lépett pályára a Red Bull Salzburg fiókcsapatában Bukta Csaba az Austria Lustenau elleni osztrák másodosztályú találkozón. A debreceni nevelésű 18 éves játékos nem sokat váratott technikai tudásának megcsillogtatására: a 3. percben szép mozdulattal emelt a kapus fölött a hálóba.

Buktát a 70. percben – alighanem következő napokban esedékes válogatott kötelezettségei miatt – lecserélték, így nem találkozhatott a pályán az ellenfélhez a 74. percben beálló Tiefenbach Dániellel. A találkozót a Lustenau nyerte 3-2-re.

Bukta az idei szezonban 7 meccsen 2 gólnál, és 3 gólpassznál jár az osztrák 2. Ligában.

Az RB Salzburg 18 éves magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik deréksérülés miatt kihagyta a Rheindorf Altach ellen, kiütéses 6-0-s sikerrel végződő bajnokit.

Szlovákia

Megtört a DAC 2014-óta tartó rossz sorozata, a sárga-kékek öt és fél év után tudtak ismét győzni a nagyszombati Spartak otthonában, köszönhetően Vida Kristophernek, aki a 74. percben alakította ki a 2-1-es végeredményt csapata számára. A 24 éves támadó a Nagyszombatnak lőtt góljával teljes lett az a bizonyos "listája", hiszen már minden szlovák élvonalbeli csapatnak gólt lőtt pályafutása során. Vida Máté szintén kezdőként végigjátszotta a találkozót, míg Kalmár Zsolt térdsérüléséből lábadozik.

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid az 55. percben lépett pályára a Ruzomberok ellen 1-1-re végződő bajnokin. Honfitársa, Guzmics Richárd nem volt a keretben.

Dánia

Az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem lépett pályára a Midtjylland hátvédje, Korcsmár Zsolt, aki az elmúlt hetek hírei alapján felépült a térdsérüléséből és elmondása szerint megmutatná magát, hogy helye van a csapatban, azonban az edzője nem nevezte Silkeborg elleni bajnokira.

Horvátország

Az NK Osijek magyar válogatott középpályása, Kleinheisler László kezdőként, 61 percet játszott a Gorica elleni (2-1) bajnokin a horvát élvonal 11. körében.

Görögország

Az Arisz magyar válogatott hátvédje, Korhut Mihály végigjátszotta a az Olympiacos elleni bajnokit, és a 65. percben egy sárga lapot is begyűjtött.

Az Atromitosz magyarja, Megyeri Balázs nem lett nevezve a Panetolikosz ellen, miután a sérüléséből lábadozik, Ugrai Roland csereként 24 percet kapott edzőjétől.

Kazahsztán

A szinte biztos kieső Aktobe csapatát fogadta a bajnoki címért küzdő Kairat Almaty kazah bajnoki mérkőzésen szombaton délután. A hazaiak kezdőjében ott volt Eppel Márton is, akinek nem kellett sok a gólszerzéshez: a 6. percben szép mozdulattal vette be az ellenfél kapuját.

A korábbi válogatott támadó számára azonban itt még nem ért véget a meccs: a 68. percben szintén remek lövéssel állította be a 6-0-s végeredményt.

Győzelmével a Kairat a bajnokság élére állt a két mérkőzés, és hat pont lemaradásban lévő Asztana, valamint az egy meccsel kevesebbet játszó, három ponttal kevesebbet gyűjtő Tobol előtt. Eppel duplájával a góllövőlista második helyére lőtte magát, 16 találatával tartja a lépést a 18 gólos gólkirályjelölt Eseolával szemben.

Ukrajna

Kádár Tamás kezdőként végigjátszotta a Kolos Kovalivka ellen, kiütéses 4-0-s győzelemmel véget érő bajnokit. A magyar válogatott védő a második gól előtt, a 66. percben mintegy 50 méteres gólpasszt adott Besiedinnek, aki higgadtan a kapus lábai között a hálóba talált.

USA

Négy magyar is a pályán volt az amerikai profi liga (MLS) alapszakaszának utolsó játéknapján. Nikolics Nemanja 104 tétmeccs és 56 gól után búcsúzhat Chicago Fire együttesétől, illetve az Egyesült Államoktól.

Nem szerepel a terveim között, hogy Amerikában fogok maradni” – fogalmazott két hete adott nyilatkozatában Nikolics Nemanja, aki Orlandóban játszotta le utolsó mérkőzését a Chicago Fire együttesében, és alighanem az USA-ban is.

Az MLS-idény végén lejáró szerződésű magyar válogatott támadó a 70. percben állt be csereként a floridai találkozón, és a 87. percben ő adta a gólpasszt a vendégek utolsó találatát jegyző Frankowskinak. A Fire 5-2-re győzött, de ezzel együtt sem jutott el a playoffba. A 2017-ben gólkirályi címet nyert Nikolics összesen 56 gólt szerzett összesen chicagói színekben, de 6 gólpassz is fűződött a nevéhez a neki jutott 104 tétmérkőzésen.

Nem lesz ott a rájátszásban a korábbi kétszeres bajnok Sporting Kansas City sem, amely soraiban három magyarral (Baráth Botond, Németh Krisztián, Sallói Dániel) kapott ki 6-0-ra az FC Dallas otthonában.

Nikolics gólpassza:

Egyesült Arab Emirátusok

Csütörtökön az Al Ittihad Kalba idegenben 1-0-ra kikapott a Hatta ellen, az Arab Emirátusok élvonalbeli bajnokságában. Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt klubjában, amely zsinórban harmadik vereségét szenvedte el és nulla ponttal az utolsó helyen áll a tabellán.

Izrael

Vernes Richárd a kispadról figyelte végig a Bnei Yehuda elleni bajnokságot az izraeli másodosztályú bajnokság 6. fordulójában.

Dél-Korea

Novothny Soma csak a 69. percben állt be a Suwon City elleni találkozón, mely a Busan 2-0-s sikerével ért véget a dél-koreai másodosztály 32. játéknapján.