Kassai meccse veszélybe került, majd durva kritikát kapott a bíró - videó

Nem mindennapi körülményekre bólintott rá a magyar bíró a vb-selejtező előtt. Az egyik szövetségi kapitány bírálta.
Dudás Gábor 2016. szeptember 6., kedd 7:24
Szerző: Dudás Gábor 2016. szeptember 6., kedd 7:24

Még az sem volt biztos, hogy hétfőn este megrendezhetik a Szerbia-Írország világbajnoki selejtezőt, annyira felázott a belgrádi Marakana-stadion gyepszőnyege, de a pályabejárást követően a találkozót vezető Kassai Viktor áldását adta a meccs lejátszására.

A mérkőzést követően Martin O’Neill, az írek szövetségi kapitánya így fogalmazott a pálya állapotával kapcsolatban:

- Nem volt igazán megfelelő a gyepszőnyeg állapota, már 10 perc után hatalmas darabok fordultak ki belőle, és abban sem vagyok biztos, hogy a szerbeknek ez jót tett, hiszen sokat járatják a labdát – fogalmazott a tréner.

A meccset végül lejátszották és a mintegy 10 ezer szurkoló (egy bojkott miatt volt szerényebb a nézőszám) előtt megrendezett összecsapáson nagyjából 70 percig a szerbek irányítottak, mégis az írek vezettek sokáig, Hendrick már a 3. percben betalált a hazai kapuba. Szerbia azonban percek alatt fordított a második félidő közepén: a 62. percben Kostic egyenlített, majd nem sokkal később ő maga harcolt ki (a kritikák szerint színészkedve) egy, az írek által hevesen vitatott 11-est, amit Kassai megadott, Tadic pedig értékesített a 69. percben.

Ezzel azonban nem volt még vége, hiszen Murphy a 81. percben, fejjel egyenlített, pontot mentve Belgrádban az íreknek a világbajnoki selejtezők D-csoportjában (2-2).

Fogadj a magyar válogatott győzelmére és nyerj!

O'Neill a meccset követően Kassai Viktor tevékenységéről is szót ejtett:

- Nekem azt mondták, elég könnyen befújt volt a 11-es. De büntetőt adott az eset miatt a játékvezető, aki szerintem az egész este folyamán igencsak bizonytalan volt - kritizált az ír kapitány.