Itt az újabb magyar gólkirály, de lengyel bajnokunk is lehet - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a külföldön játszó magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin.
Dudás Gábor 2017. május 29., hétfő 8:30
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 29., hétfő 8:30

NÉMETORSZÁG

Dárdai Pál csapata, a Hertha az Európa Liga főtábláján kezdheti meg a következő nemzetközi kupaidényt, ez a Dortmund Német Kupa-sikerével (2-1-re verték a Frankfurtot a szombati döntőben) dőlt el.

OLASZORSZÁG

A Bologna hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Juventustól az olasz bajnokság utolsó fordulójában. A hazaiak magyar játékosa, Nagy Ádám visszatért sérüléséből, a hajrában, a 85. percben állt be még 1-1-nél. A torinóiak a 94. percben szerezték meg a győztes gólt.

Az Empoli lett a harmadik kieső, többek között ez is kiderült az olasz topliga vasárnap esti, igen gólgazdag meccsein. Balogh Norbert a 74. percben állt be a végzetes ütést elhelyező, de ugyancsak kiesett Palermónál, amelyben ezúttal végig a kispadon ült Sallai Roland.

A Sampdoria 16 éves magyar hálóőre, az MTK-nál, majd a Vasas Kubala Akadémián nevelkedett Hutvágner Gergely is ott ült a Napoli elleni bajnokin (2-4) a padon.

LENGYELORSZÁG

Nagy Dominik 35. percben született góljával létfontosságú három pontot szerzett a lengyel felsőházi  rájátszásban a címvédő Legia Varsó, amely vasárnapi sikerével, egy fordulóval a vége előtt két ponttal vezet a Jagiellonia, a Lech Poznan és a Lechia Gdansk előtt. A 80. percig pályán lévő korábbi Fradi-játékos és csapata a Lechia legyőzésével biztosan megvédené címét a vasárnapi zárókörben.

A Gdanskban 4-0-s vereséget szenvedő Pogon Szczecinben Gyurcsó Ádám végig ott volt a pályán.

Litauszki Róbert a kispadról nézte végig, ahogy csapata, a Cracovia 2-0-ra kikapott a Slask Wroclaw elleni alsóházi mérkőzésen.

HORVÁTORSZÁG

Félóra alatt duplázott Futács Márkó, a Hajduk Split magyar csatára csapata Slaven Belupo elleni horvát bajnokiján. A magyar játékos előbb kiszorított szögből, majd 11-esből talált a kapuba, ezzel kerültek 2-0-s előnybe. Futács ezzel megszerezte 17. és 18. bajnoki találatát is ebben a szezonban, amivel tovább növelte előnyét a góllövőlistán. Később szépített az ellenfél, így végül 2-1-re nyert a Hajduk Split, amely így biztosan bronzérmesként fejezi be az idényt, Futács pedig 18 találattal gólkirály lett, méghozzá klubrekorddal.

UKRAJNA

Az ezüstérmes Dinamo Kijev – Kádár Tamással végig a soraiban – 3-2-re legyőzte a már bajnok Sahtar Donyecket a felsőházi rájátszás pénteki rangadóján.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás csapata, a Slovan Bratislava győzött a Michalovce elleni bajnokin, de a Ferencvároshoz tartó magyar csatárt ezúttal nem nevezték.

A dunaszerdahelyi DAC 2-0-ra kikapott MFK Ruzomberoktól, ezzel biztossá vált, hogy László Csaba együttese lemarad az Európa Liga-indulásról és a hetedik helyen végez. A dunaszerdahelyieknél Mervó Bence nem lépett pályára, Vida Kristophert az 55. percben cserélte be edzője. Elképzelhető, hogy a következő idényben már a Honvéddal bajnoki címet nyert Marco Rossi lesz majd a DAC edzője.

ROMÁNIA

Bőle Lukács végig a pályán volt a csütörtökön, a Botosani otthonában 1-0-s győzelmet arató CSM Iasi csapatában, amely két fordulóval a vége előtt vezeti az alsóházi rájátszást.

AUSZTRIA

Szántó Tamás csapata, a Rapid Wen győzelemmel fejezte be a bajnokságot, 2-1-verte a St. Pöltent, ezzel egyet előrelépve az ötödik helyen zárta a Bundesliga 2016/2017-es szezonját. Szántó 60 percet töltött a pályán a bécsi csapatban.

A Mattersburg nem nevezte Varga Barnabást az utolsó mérkőzésre, amelynek 3-2-s idegenbeli megnyerésével klubja kiejtette a Riedet az élvonalból.

DÁNIA

A Kalmár Zsoltot foglalkoztató Bröndby 3-1-re kikapott az FC Köbenhavntól a Dán Kupa csütörtöki döntőjében. A magyar középpályás 1-1-s állásnál, a 72. percben lépett pályára csereként.

SVÁJC

A Lugano folytatta remek tavaszi remeklését, Vécsei Bálint klubja a Lausanne otthonában győzött 2-1-re, de a Bolognából kölcsönkapott a magyar középpályás ezúttal a kispadon ült végig.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir a 62. percben állt be a török élvonalból kieső Adanasporba, amely 2-1-re kapott ki a Basaksehir otthonában.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos végig a pályán volt, a Kayrat Almaty pedig hátrányból fordított és győzött 2-1-re a Kaysar otthonában lejátszott bajnokin.

USA

Az FC Dallas ellen is folytatódott a Chicago remek sorozata, a Fire 2-1-re győzött és már második az amerikai profi liga (MLS) Keleti Főcsoportjában. A hazaiak első gólját "természetesen" a már 11 találatnál járó, ezzel előnyét a góllövőlista élén növelő (mögötte a mexikói Torres 9 góllal a második, az amerikai Sapong és a spanyol David Villa 8-8 találattal a harmadik) Nikolics Nemanja szerezte. A magyar válogatott támadó már a 3. percben beköszönt, Vincent beadása után passzolt a kapuba. Nikolics 93. percben elvégzett 11-esét a vendégek kapusa, Seitz védeni tudta. Így is zsinórban negyedik sikerét aratta a magyar csatár csapata.

A Nyugati Főcsoport éllovasa, a Sporting Kansas City idegenben 1-0-ra kikapott a Colorado Rapidstól. A vendégeknél Sallói Dániel ezúttal nem kapott lehetőséget.

HONGKONG

A Vadócz Krisztiánnal felálló hongkongi Kitchee az angol Tottenhamet fogadta pénteken. A nemzetközi meccs is része volt az ünnepségsorozatnak, amelyet azért rendeznek, mert a korábbi brit gyarmat éppen húsz éve került ismét Kína fennhatósága alá. A találkozót a Spurs Son, Janssen, Kane és Sterling találatával nyerte 4-1-re, a hazaiak 3-0-nál tudtak szépíteni. A magyar középpályás végigjátszotta az összecsapást a Tottenham ellen, amely a gólt is szerző Kane, Sterling duó mellett is a legnagyobb sztárokkal játszott – többek között Dele Alli, Christian Eriksen és Kyle Walker is szerepet kapott.

KÍNA

Guzmics Richárd együttese, a Jenpien 3-1-es vereséget szenvedett a Lianoning otthonában. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást. A Csangcsun Jataj pedig egy 94. percben kapott góllal szenvedett 2-1-es vereséget a Hebejtől, amelyben játszott és gólt is szerzett Ezequiel Lavezzi. Huszti Szabolcs kezdő volt a Jatajban, a 95. percben cserélték le. A Jenpien az utolsó, 16. helyen áll, a Csangcsun sem sokkal jobb, a 14. pozícióban van.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert csapata, a Jeonnam Dragons hazai pályán, 3-0-s előny után 3-2-re megverte a sereghajtó Incheon Unitedet. A magyar támadó végigjátszotta a mérkőzést.