Hónapokra kidőlt a szlovákok magyar csodafegyvere

Több hónapra kidőlt a Borussia Mönchengladbach és a szlovák U21-es válogatott játékosa, Bénes László, aki egy keddi felkészülési mérkőzésen sérült meg.
Privacsek András 2017. szeptember 14., csütörtök 14:50
Több hónapra kidőlt a Borussia Mönchengladbach és a szlovák U21-es válogatott játékosa, Bénes László, aki egy keddi felkészülési mérkőzésen sérült meg.
Szerző: Privacsek András 2017. szeptember 14., csütörtök 14:50

A Mönchengladbach a VVV Venlo (5-1) csapatával játszott felkészülési mérkőzést, mely során a csallóközi játékos kezdőként lépett pályára. A 64. percben viszont egy rossz mozdulat után a lábfejében eltört egy csont, ezért operációra kényszerült. A beavatkozás sikeresen zajlott, a 20 éves középpályás csaknem három hónapig lesz harcképtelen - írja a sportolunk.sk.

Mint ismert, Bénes László Győrben is focizott, kivételes képességei miatt sokan szerették volna, hogy magyar válogatott legyen. A dunaszerdahelyi születésű magyar nemzetiségű játékos azonban másképp gondolkodott.
- Ajánlgatták nekem a magyar állampolgárságot, de nem fogadtam el. Nem is gondolkoztam ezen a lehetőségen, eldöntöttem, hogy szlovák válogatott akarok lenni. Egyértelmű, hogy a szlovák nemzeti csapat sikeresebb, és mentálisan is nagy különbség van a két válogatott játékosainak hozzáállásában. A nagyobb küzdőszellem, akaraterő az eredményeken is meglátszik - mondta korábban az Új Szónak.

Átigazolások
Ferencváros
Lisztes nehéz helyzetben
Egy német lap szerint kicsi az esélye, hogy a Frankfurt igényt tartson majd Lisztes Krisztiánra.
Paks
Visszarendelték a tehetséget
Újra Pakson futballozhat Máté Csaba: a 19 éves középpályást visszarendelte kozármislenyi kölcsönjátékából az NB I-es együttes.
Ferencváros
Célegyenesben Varga ügye
Egyre közelebb kerül Varga Barnabás az AEK Athénhoz - görög háttércikk.
Tovább az összes átigazoláshoz