Hibátlan mérleg a magyar légiósoktól: Beséék hatpontos rangadót nyertek, Szoboszlai gólpasszt adott - videó

Remek teljesítményt nyújtottak péntek este a magyar légiósok és csapataik: Bese Barnabás jó játékkal járult hozzá francia csapata győzelméhez, de gólpasszt adott Szoboszlai, és elléptek a kiesőhelyről Langék is.
Csakfoci Admin 2018. március 9., péntek 21:56
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 9., péntek 21:56

Dupla magyar siker Franciaországban

A hétfői mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is a Le Havre kezdőcsapatában kapott helyet a válogatott jobbhátvéd, Bese Barnabás. A kezdeti szakaszában kiegyenlített mérkőzésen egy kontrából szerezte meg a vezetést a hazai pályán játszó normandiai csapat (1-0). Bese egy jól csapódó beadással és magabiztos védőmunkával vétette észre magát, majd egy felugrás után a földre került. A vádliját fájlaló játékos esetében kérdéses volt, hogy tudja-e folytatni a játékot, de szerencsére tudta, aminek csapata is hasznát látta: pár perccel később a gólvonalon mentett óriásit. Válogatott játékosunk a szünet után is jól játszott, és együttese második góljából is kivette a részét: az ő tizenhatoson belüli labdaszerzését követően  módosult 2-0-ra az állás.

A Clermont még egy szöglet után a hajrában szépített, de a Le Havre megérdemelt győzelmet aratott, amihez Bese Barnabás remek játékkal járult hozzá. A siker értékét növeli, hogy a két gárda igen közel áll egymáshoz a tabellán, és a három ponttal a Le Havre közelebb került az osztályozót érő helyezésekhez.

A Nancyban szereplő Lang Ádám is végig a pályán volt a védelemben csapata kiesési rangadóján, az Ajaccio ellen. A kiegyenlített összecsapáson egy második félidei gól döntött, amivel a Nancy ellépett a kiesőhelyről. Lang stabil védőmunkával járult hozzá a fontos győzelemhez.

Szoboszlai-gólpasszal lett biztos a Liefering győzelme

A 17 esztendős Szoboszlai Dominik együttese, a Liefering idegenben aratott 2-0-ás győzelmet a Hartberg otthonában az osztrák másodosztálynak számító Erste Ligában. Szoboszlai az első játékrészben egy szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját, de a hálóőr menteni tudott, a 90+6. percben pedig az ő passzából biztosította be a győzelmet a Liefering, amely a tabella negyedik helyén áll.