Hat magyar gól és egy védett 11-es két kontinensen - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. november 5., hétfő 10:51
Szerző: Dudás Gábor 2018. november 5., hétfő 10:51

Németország

Dárdai Pál együttese, a Hertha hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzigtől a Bundesliga rangadóján.

Szalai Ádám ezúttal rosszulléte miatt nem lépett pályára a Hoffenheimben, amely 4-1-re megverte idegenben a Bayer Leverkusent.

Sallai Roland sérülése miatt nem játszott a Freiburg müncheni vendégjátékán, a Bayern nem bírt a látogatókkal (1-1).

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám ezúttal kispados volt klubjában, amely otthon kapott ki 2-1-re az Atalantától.

Több csapattársához hasonlóan Adorján Krisztián is úgy döntött, aláírja a sztrájkról szóló nyilatkozatot, és nem akar pályára lépni olaszországi együttese, a Virtus Entella vasárnapi bajnoki mérkőzésén. Már egy ideje folyik arról a vita az olaszoknál, hogy mely csapatok szerepelhetnek a másod- és melyek a harmadosztályban az idei idényben, a kedden esedékes végső döntés pedig Adorjánék együttesét érinti. Ők a másodosztályban szeretnének játszani, de eddigi egyetlen meccsüket a harmadik ligában játszották le és nyerték meg – még szeptember közepén.

Franciaország

Sérülése miatt kihagyni kényszerült másodosztályú csapata, a Le Havre hétvégi, a Niort elleni bajnokiját (0-1) Bese Barnabás.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B otthon 1-1-et játszott az Estoril ellen, a magyar U21-es válogatott támadó végig a pályán volt.

Görögország

Fontos gólt szerzett a görög Atromitosz játékosa, Ugrai Roland: a nyáron a Diósgyőrből távozott csatár kezdőként lépett pályára a Vidi Európa Liga-riválisa, a PAOK Szaloniki elleni bajnoki mérkőzésen, és a 73. percben az ő góljával egyenlített csapata. A meccs végül 1-1-es döntetlennel zárult, a PAOK így döntetlennel “hangolt” a Vidi elleni, jövő csütörtöki mérkőzésre. Megyeri Balázs végigvédte a találkozót.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a Levadiakosz az Arisz Avato elleni kupameccsre, majd a Larisza elleni bajnokira sem.

Skócia

Hiába védett büntetőt is Bogdán Ádám, csapata, a Hibernian közel egy év után kikapott hazai pályán a skót bajnokságban, méghozzá a St. Johnstone gárdájától. A magyar hálóőr a 66. percben volt csapattársa, Danny Swanson büntetőjét hárította, nagyszerűen ért le a jobb alsó sarokra. A Hibs azonban egy 90. percben esett góllal elveszítette a találkozót.

Lengyelország

Nagy Dominik eredményes volt a lengyel bajnokságban, a Gornik Zabrze ellen 4-0-ra végződő bajnokin góllal és gólpasszal járult hozzá a Legia sikeréhez. Az ex-fradista középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) hiába fellebbezett és írt nyílt levelet is, eltiltása miatt a Sahtar Donyeck elleni, 2-1-re elveszített csúcsrangadón sem léphetett pályára.

Kiakadt eltiltása miatt a magyar válogatott védő: "Az egyik klub játékosát miért illeti meg több jog, mint a másikét?"
Az ősz legfontosabb meccsét hagyhatja ki Kádár Tamás Ukrajnában, pedig szerinte egy korábbi ügy miatt neki sem kellene már a hétvégén a lelátón ülnie. Kemény hangvételű hivatalos levelet írt a védő.

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, kispados volt a Zlin elleni bajnokin.  Bobál Dávid, a Dukla Praha védője a keretben sem kapott lehetőséget a Jablonec elleni, 6-2-re elveszített találkozón.

Kocsis hosszabb interjút adott a napokban honlapunknak a helyzetéről:

A magyar légiós: "Ellenséges volt mindenki, nem akartam, hogy eltapossanak, mint egy bogarat" - interjú
2016-ban, Bernd Storck idején még válogatott kerettag volt, most viszont karrierje egyik legnehezebb időszakán ment keresztül Kocsis Gergő, miután a hibája miatt hónapokon át jegelte a nyáron választott cseh klubjánál edzője. Interjú.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték, Vécsei Bálint pedig végig a padon ült ezúttal a Luganóban, a Basel ellen 3-2-re elveszített bajnoki során.

Szlovákia

Javított az egy héttel ezelőtti veresége után a szlovák bajnokság második helyén álló dunaszerdahelyi DAC: a felvidéki gárda a magyar középpályás, Vida Kristopher találatával aratott 1-0-s győzelmet a Nyitra ellen. A DAC-ban Vida Kristopher mellett Vida Máté is végig a pályán volt. Kalmár Zsolt sárga lapos eltiltása miatt nem játszott.

A pozsonyi Slovanban futballozó Holman Dávid kezdőként a 63. percig volt a pályán a Michalovce elleni találkozón, amelyet Holmanék 6-0-ra nyertek meg.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien az Altach elleni, 2-2-re végződött bajnokira.

Az idényben először, pályafutása során pedig mindössze másodszor szerepelhetett az osztrák élvonalban a 18 éves Red Bull Salzburg-légiós, Szoboszlai Dominik. Vasárnap, a Mattersburg elleni Bundesliga-találkozón a 68. percben állt be a magyar U-válogatott középpályása a listavezetőnél, amely egy 92. perces góllal verte a Varga Barnabással (63 percet játszott a támadó) felálló vendégeket 2-1-re.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron a kispadon ült csapata, a Fortuna Sittard Zwolle elleni bajnokiján (3-0).

Horvátország

Gyurcsó Ádám most a keretben sem volt a Hajduk Splitnél, csapata 1-1-et játszott a Gorica otthonában.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt nem volt a keretben az Esbjerg elleni bajnokin (2-2).

Ciprus

Balogh Norbert, az APOEL magyar csatára nem volt kerettag az Omonia Nicosia elleni bepótolt bajnokin (2-0).

Izrael

Az izraeli élvonalban légióskodó Korhut Mihály 84 percig a pályán volt a Hapoel Beer-Shevában, amely 2-1-re legyőzte otthon a Hapoel Tel-Avivot.

Kazahsztán

Mát igazából tétnélküli csúcsrangadót vívott egymással a bajnok Asztana és üldözője, a Kajrat Almati (3-2 győzött az aranyérmes gárda). A hazaiaknál Kleinheisler László bő egy órát játszott, a vendégeknél Elek Ákos és Eppel Márton sem volt a keretben.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) nem volt a keretben a Botosani elleni bajnoki meccsen (5-1).

Prosser Dániel (Sepsi OSK) még a hét közben volt csapata hőse, a másodosztályú Mioveni elleni kupameccsen (5-0), a fiatal támadó egy góllal és két gólpasszal járult hozzá a kiütéses sikerhez idegenben. A hétvégén, a Hermannstadt elleni bajnokin (3-1) már kispados volt és nem lépett pályára.

Törökország

A török másodosztályban szereplő Adanaspor magyar játékosa, Feczesin Róbert gólt szerzett, de csapata 4-2-re kikapott a Denizlispor ellen. Feczesin csereként állt be a hajrában, és ő állította be a végeredményt.

USA

Keleti konferencia-győztesként csak az elődöntőben csatlakozott a rájátszás küzdelmeibe a Sporting Kansas City, amely Sallói Dániellel a soraiban, de Németh Krisztián nélkül játszott 1-1-es döntetlent a Real Salt Lake vendégeként az első mérkőzésen.

Nem jutott tovább az észak-amerikai profi liga rájátszásának első fordulójából a D.C. United, amely az 1-1-es rendes játékidőt követően a 2-2-re végzett a hosszabbításban a Columbus Crew csapatával, majd 11-esekkel búcsúzott a playofftól. Stieber Zoltán a 99. percben állt be a fővárosiakhoz, a maga büntetőjét aztán be is lőtte, nem úgy az alapszakasz hőse, az angol ikon, Wayne Rooney.

Hong Kong

Vadócz Krisztián végig a pályán volt a Kitchee meglehetősen egyoldalú, 8-1-re megnyert bajnoki mérkőzésén a csak nevében királyi Hoj King ellen.

Arab Emírségek

A Dzsudzsák Balázst végig a soraiban tudó Al Ittihad Kalba 2–2-es döntetlent ért el vasárnap, idegenben a veretlenül listavezető Al Sharjah otthonában, az emírségekbeli bajnokság 9. fordulójában. A vendégeknél az MTK által kölcsönadott Myke Bouard Ramos szerezte az első gólt, Dzsudzsák pedig (kapufás 11-esből) a másodikat.

Irán

Koman Vladimir (Sepahan) ott volt a pályán a Mes Kerman elleni kupa-negyeddöntőn, amelyet csapata 0-0 után, 11-esekkel nyert meg idegenbem.

Kína

Guzmics Richárd ezúttal nem játszott a kínai másodosztályban szereplő Yanbian Funde mérkőzésén, csapata 2-0-ra verte idegenben a sereghajtó Xinjiang Tianshant.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Fradi
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.