Ligue 1: Hosszabbításban, bombagóllal kapott sakk-mattot a PSG – videó

Az Olympique Lyon nyerte meg a francia focibajnokság 22. fordulójának rangadóját: odahaza 2-1-re legyőzte a Paris Saint-Germaint.
Csakfoci Admin 2018. január 21., vasárnap 23:04
Szerző: Csakfoci Admin 2018. január 21., vasárnap 23:04

A Lyon a PSG-t fogadta a 22. forduló rangadóján. A második percben a hazaiak jutottak szabadrúgáshoz. Mindenki beadásra számított, azonban Nabil Fekir gondolt egyet és kapura ívelte a labdát, amivel Alphonse Areolát is alaposan meglepte. A félidőben még a PSG egyenlíteni tudott Layvin Kurzawa révén, aki félfordulatból bombázta szét a hazaiak kapuját.

A fordulás után az 57. percben a PSG emberhátrányba került, miután Dani Alvest egy rosszul kivitelezett szerelés miatt azonnal kiállította a játékvezető.

Amikor már mindenki elkönyvelte az igazságos döntetlent, akkor jött a hidegzuhany: a 94. percben Memphis Depay eldöntötte a három pont sorsát, és így a Lyon feljött a második helyre a tabellán.

Lyon–Paris Saint-Germain 2–1 (Fekir 2., Depay 94., ill. Kurzawa 45+3.)

Korábban játszották

Monaco–Metz 3–1 (Jorge 45+2., Gezzal 67., R. Lopes 81., ill. Niane 72.)
Nice–Saint-Étienne 1–0 (Cyprien 23.)
Caen–Marseille 0–2 (Payet 55. – büntetőből, Thauvin 74.)
Nantes–Bordeaux 0–1 (De Préville 26.)
Amiens–Guingamp 3–1 (Konaté 16., 79. – az elsőt 11-esből, Bodmer 84., ill. Coco 29.)
Montpellier–Toulouse 2–1 (Sambia 43., Sio 95., ill. Imbula 30.)
Rennes–Angers 1–0 (Bourigeaud 84. – 11-esből)
Strasbourg–Dijon 3–2 (Aholou 5., Lala 19., 79. – mindkettőt 11-esből, ill. Júlio Tavares 33., Haddadi 45+1.)
Troyes–Lille 1–0 (Niane 44.)

Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.