Rossi utolsó meccsére készül a DAC-nál: Úgy dolgoztunk, mintha én folytatnám

Marco Rossi szerint az odavágón csak 60 percet bírt csapata, de most már 90 percet fog. Az olasz szakember képesnek érzi az övéit arra, hogy Tbilisziben nyerni tudjanak és ezzel kiharcolják a továbbjutást.
Privacsek András 2018. július 18., szerda 22:23
Szerző: Privacsek András 2018. július 18., szerda 22:23

A DAC a Dinamo Tbiliszi otthonában vívhatja ki a továbbjutást az Európa Liga első selejtezőkőrében. A felvidéki csapatnak nem lesz könnyű dolga, hiszen hazai pályán csak 1-1-es döntetlent ért el.

Marco Rossi bizakodó a visszavágó előtt.

- 95 perc vár ránk, ennyi időnk van a gólszerzésre, nem lesz könnyű, ahogy eddig semmi sem volt az – idézi a sportolunk.sk az olasz edzőt. - Megígérhetem, mindent megteszünk a győzelemért. A legjobb, az utolsó pillanatban gólt szerezni, amikor már az ellenfél nem tud rá válaszolni.

A csapat lelkileg rendben van, a fizikai állapotunk jobb lehet. Újabb hét felkészülés van mögöttünk, eddig 60 percet bírtunk, most már teljes 90 percet fogunk.

- Az ellenfelünket tiszteljük, a Dinamo egy tradicionális klub, tehetséges, fiatal játékosokkal rendelkeznek. Ami a szurkolókat illeti, a legnagyobb elégtétel számukra a továbbjutás lenne. Tudjuk, a sikerünkre várnak és csak győzelemmel köszönhetjük meg nekik, hogy eljöttek Grúziába. Ami a taktikát illeti, a 0-0 nem jó eredmény, a Dinamo továbbjutását jelentené. Az ellenfél várhat, mi nem várhatunk. Az első mérkőzésen voltak helyzeteink, győzhettünk volna, de a 94. percben szerencsések voltunk, hogy nem kaptunk gólt.

Rossi számára ez az utolsó mérkőzés a DAC kispadján.

- Ez a mérkőzés mindenki számára nagyon fontos, ugyanis a csapat továbbjuthat és az új edzővel újabb mérkőzéseket játszhat. Mindenhol a maximumot nyújtottam, még a felkészülési mérkőzéseken is. A felkészülést úgy végeztük, mintha tovább folytatnám a csapat élén – zárta az olasz szakember, aki a találkozó után átveszi a magyar válogatott irányítását.

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)