Mourinho nem nyerte meg élete legfontosabb meccsét - megvannak az EL-döntősök

Manchester United-Ajax döntő lesz az Európa Ligában, amelynek megnyerése BL-indulást ér. Hat gól és három piros született a két EL-visszavágón.
Mokány Lajos 2017. május 11., csütörtök 20:58
Szerző: Mokány Lajos 2017. május 11., csütörtök 20:58

José Mourinho a meccs előtt a saját karrierje és a klub legfontosabb mérkőzésének nevezte a Celta elleni visszavágót, amelyet 1-0-ás előnnyel várhatott a Manchester United. Mindez megduplázódott a 17. percben, amikor Rashford tökéletes labdáját Fellaini fejelte a hálóba. Főként a második félidőben változhatott volna az állás, mindkét oldalon volt két-két nagyobb helyzet, de azok kimaradtak. A 85. percben aztán jött az egyenlítés, így a portugál szakember végül nem nyerte meg az élete legfontosabb mérkőzésének titulált visszavágót (sőt, majdnem kiesett, ám a Celta kihagyta a meccslabdát), de így is ott lesz csapatával az Európa Liga döntőjében.

Ahol ellenfele az Ajax Amsterdam lesz, nem történt tehát meglepetés, bár érett a csoda. A hollandok 4-1-el várták a visszavágót, a nagy tehetségnek tartott Dolberg gólja után pedig úgy tűnt, minden eldőlt. A 44. percig 0-1 volt, a félidőben azonban már 2-1 a hazaiaknak. Később közel került a bravúrhoz a Lyon, hiszen nem sokkal a vége előtt megszületett a harmadik hazai találat is, de összesítésben végül az Ajax 5-4-el lépett tovább.

Mint ismert, az Európa Liga győztese a Bajnokok Ligájában folytathatja majd.

Manchester United - Celta 1-1 (Fellaini 17., ill. Roncaglia 85., kiállítva: Bailly 88., ill. Roncaglia 88.)

Lyon - Ajax 3-1 (Lacazette 45., 46, - az elsőt 11-esből, Ghezzal 81., ill. Dolberg 27., kiállítva: Viergever 84., Ajax)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.