EL: Emberhátrányban szerzett kétgólos előnyt a Vidi a visszavágóra

Nagy lépés a továbbjutás felé.
admin 2016. július 14., csütörtök 20:28
Szerző: admin 2016. július 14., csütörtök 20:28

Az első félidőben a Videoton és a szerb Cukaricki sem gondolta úgy, hogy felesleges kockázatot vállal Felcsúton az Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában. Igazán komoly helyzetet gyakorlatilag nem is jegyezhettünk fel, így nem volt meglepő, hogy gól nélkül mentek szünetre a csapatok.

A fordulás után sem lehetett azt mondani, hogy benne volt a Pancho Aréna levegőjében a gól, főleg nem a székesfehérvári, de a magyar csapat mégis megszerezte a vezetést.

Az 58. percben Géresi köszönte szépen a szerb védők ajándéklabdáját, és Bódi elé továbbította, aki 12 méterről a kapuba lőtt, 1-0!

Bódi rögtön után megduplázhatta volna az előnyt, de csúnyán fölé lőtt. Mindenesetre jót tett a Videoton játékának a gól, felbátorodott tőle.

Attól már nem, hogy a 80. percben egy nyújtott lábas belépőért - igaz, labdát talál - Nego megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba kerültek a székesfehérváriak. A hajrára eldurvult kicsit a meccs, ráadásul a szerb szabálytalanságokat a játékvezető gyakran nem torolta meg, így kicsit kicsúszott a kezéből az irányítás.

A körülmények ellenére is a végén a Vidi játszott veszélyesebben, és a hosszabbításban meg is szerezte a mindent eldöntő gólt: a csereként beálló Feczesin beadása után Suljic lőtt közvetlen közelről a kapuba, 2-0.

A Videoton így kétgólos előnyt szerzett a visszavágó előtt, amely jó eséllyel továbbjutást is érhet.

Videoton - Cukaricki 2-0 (0-0)

Gól: Bódi (58.), Suljic (90+2)