EL: Nem tudott élni 80 perces emberelőnyével az Arsenal, francia csapat került közel a döntőhöz

A felelőtlen kiállítást követő, közel mérkőzésnyi emberelőny nem segítette győzelemhez az ágyúsokat, míg az osztrák Salzburg távolabb került az EL-döntőtől.
Csakfoci Admin 2018. április 26., csütörtök 23:14
Szerző: Csakfoci Admin 2018. április 26., csütörtök 23:14

Arsenal - Atlético Madrid 1-1 (Lacazette 61. ill. Griezmann 82. - kiállítva: Vrsaljko 10. (Atlético)

Az Európa Liga kifejezetten érdekesnek ígérkező elődöntője korántsem szokványosan kezdődött: az első sárga lapját két percen belül begyűjtő atléticós Vrsaljko a 10. minutumban már a másodikat kapta, így nagyon hamar megfogyatkoztak a spanyolok. A - főleg emberelőnyben és hazai pályán - győzelemre törő "ágyúsok" azonban hiába játszottak nagy mezőnyfölényben és próbálkoztak jóval több lövéssel, csak a 61. percben jutottak előnyhöz (1-0). Végül azonban ezt sem sikerült megtartaniuk, és az 1-1-es eredménynek a madridiak örülhetnek jobban a visszavágó előtt.

Olympique Marseille - Salzburg 2-0 (Thauvin 15., N'Jie 63.)

A francia és az osztrák együttes összecsapása előbbi sikerét hozta: a kiegyenlített mérkőzésen a hazaiak sáfárkodtak jobban a helyzeteikkel, így kétgólos előnyből várhatják a párharc második mérkőzését.