EL: Kiverte kazah ellenfelét az MTK, nyert a Loki is

Az MTK és a DVSC is kétgólos sikert aratott az EL-selejtező első körének visszavágóin.
Mokány Lajos 2016. július 7., csütörtök 17:54
Szerző: Mokány Lajos 2016. július 7., csütörtök 17:54

Az MTK kiválóan kezdte a kazah Aktobe elleni mérkőzést az Európa Liga első előselejtezőjének visszavágóját. A gyirmóti találkozón a kék-fehérek már a 7. percben vezetést szereztek: Gera passza után Nikacs volt eredményes. A folytatásban is a magyar csapat játszott veszélyesebben, Besének volt egy jó lökete, majd Bakinak egy fejese, de egyikből sem lett gól.

A második félidő elejét megnyomta az Aktobe. Előbb Zhalmuka 18 méteres lövését védte Hegedüs, Dao pedig 14 méterről a kapu fölé emelt. Ezt követően feljött az MTK, sorban végezhette el a szögleteket, de a magas kazah védők többnyire kifejelték a labdákat. A 71. percben Gera került helyzetbe, éles szögből leadott lövését kiütötte Otarbayev. A 85. percben aztán minden eldőlt: Bese Barnabás hozta fel a labdát, majd 16 méterről a jobb alsóba tekert.
Az azeri Qäbälä lesz az MTK ellenfele a második körben.
A percről perce tudósítás itt olvasható.

MTK – Aktobe 2-0 (Nikacs 7., Bese 85.)

Ötgólos előnnyel várhatta a DVSC az El-selejtező visszavágóját, amelyet meglepetésre a La Fiorita kezdett aktívabban. Idővel aztán átvette az irányítást a Loki, amely sorra dolgozta ki a helyzeteit - egy ideig eredménytelenül. A félidő hajrájában aztán Tisza már betalált, 11 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot (1-0).

Fordulás után még nagyobb lett a Loki fölénye, amelynél Holman szerezte az újabb gólt egy kiváló szóló után (2-0). A hazaiak egyszer a felső lécet, egyszer a jobboldali kapufát is eltalálták, így végül két góllal győzött a Debrecen. A hajdúságiak ellenfele az EL-selejtező második körében a fehérorosz Torpedo Zsogyino lesz.
A percről percre tudósítás itt olvasható.

DVSC - La Fiorita 2-0 (Tisza 41., Holman 51.)