EL: Gulácsiék idegenben lőttek egy hármast a Napolinak - eredmények, videó

Mindkét „magyar” csapat jó eredményt ért el az Európa Ligában. A Dinamo Kijev Kádár Tamással a kezdőben ikszelt Görögországban, míg Gulácsi Péter Lipcséje Nápolyban diadalmaskodott és fél lábbal már a következő körben érezheti magát.
Privacsek András 2018. február 15., csütörtök 22:58
Szerző: Privacsek András 2018. február 15., csütörtök 22:58

A nap slágermérkőzése a Napoli – Leipzig találkozó volt az Európa Ligában. Az olaszok azonban már az összeállításukkal jelezték, hogy számukra a bajnoki cím sokkal fontosabb, mint az EL. Az alapcsapatukból ugyanis hiányzott Insigne, Allan, Jorginho, Raul Albiol, valamint eltiltás miatt Mertens. A hazai szurkolókat sem mozgatta meg túlságosan a meccs, hiszen negyedház sem volt a San Paoloban. A lipcseiek kapujában természetesen Gulácsi Péter állt.

A magyar kapusnak a 20. percben volt először dolga, amikor kiütötte Callejon 17 méteres löketét. Az első félidőben a németek játszottak fölényben, de nagy helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

Az 52. percben a Napoli megszerezte a vezetést: Ounas éles szögből kilőtte a hosszú sarkot. Nem sokkal később Poulsen közelről egyenlíthetett volna, de Reina óriásit védett. A 61. percben Werner 8 méterről már bevette a spanyol kapuját. A 70. percben a csereként beállt Insigne közeli próbálkozását ütötte szögletre Gulácsi. Negyedórával a vége előtt a vendégek átvették a vezetést, Bruma volt eredményes. A hosszabbításban Werner bevitte a kegyelemdöfést.

A Dinamo Kijev Kádár Tamással a kezdőben bő negyedóra után vezetett Görögországban az AEK ellen, de a hazaiak a 80. percben egyenlítettek.

Ahogy arról már beszámoltunk, kora este az Astana Kleinheisler Lászlóval kapott ki hazai pályán 3-1-re.

A 19 órás mérkőzések eredményei és a gólszerzők – itt.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, első mérkőzések:

Napoli – RB Leipzig 1-3 (Ounas 52., ill. Werner 62., 93., Bruma 74.)

AEK Athen - Dinamo Kijev 1-1 (Ajdarevic 80., ill. Csigankov 19.)
Celtic – Zenit 1-0 (McGregor 78.)
FC FCSB – Lazio 1-0 (Gnohere 29.)
Köbenhavn - Atlético Madrid 1-4 (Fischer 15., ill. Saul, 21., Gameiro 37., Griezmann 71., Vitolo 77.)
Lyon – Villareal 3-1 (Alvaro 46., Fekir 49., Depay 82., ill. Fornals 63.)
Partizan Beograd – Plzen 1-1 (Kana, 58., ill. Reznik 81.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.