EL: A magyar Eb-meccs botránybírója belenyúlt a döntőbe jutásba - videó

Az orosz játékvezető, Szergej Karaszjov nevét egy jó ideig nem felejtik el még Magyarországon - most Salzburgban is megismerhették. Marseille-től Marseille-ig.
Dudás Gábor 2018. május 4., péntek 8:49
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 4., péntek 8:49

TOVÁBB: Minden hír az Európa Ligáról itt!

Komoly és kétes értékű hírnevet szerzett magának a magyar szurkolók körében, de később több nemzetnél is a 2016-os Európa-bajnokságon az orosz Szergej Karaszjov.

Mint ismeretes, az orosz sípmester dirigált a két évvel ezelőtti kontinenstorna Marseille-ben megrendezett Izland-Magyarország (1-1) csoportmeccsén is. A találkozó első félidejének a végén egy igencsak kétes büntetőt fújt be az északiak javára, de több vitatható ítélete is volt a 90 perc során.

A jelenet 3:55-től:

A találkozót követően nem csak a szurkolók körében, de több szakmai oldalon és fórumon is lehúzták a produkcióját, ennek ellenére Karaszjov tovább folytathatta munkáját az Eb-n. A Svájc-Románia (1-1) csoportmeccsen is vitatott büntetőt fújt be, illetve féltucat sárgát is kiosztott, nem mindig a megfelelő pillanatban...

A pocsék Eb is után is az élvonalban maradt

Az orosz számára akkor véget ért az Eb, de továbbra is sűrűn kapta a fontos nemzetközi meccseket. A kontinenstorna óta a riói olimpián (egy találkozón), hat BL-találkozón, az U20-as vb-n és négy vb-selejtezőn is sípolt, de az igazi terepe az Európa Liga lett. Az előző idényben egy-egy negyeddöntő és elődöntő is jutott neki, idén pedig megint a legjobb négy között fújhatott, ő volt a bírója a csütörtöki Salzburg-Marseille visszavágónak.

Marseille után Marseille

Karaszjov a 116. percben tett arról, hogy emlékezzenek a nevére Ausztriában is. A hosszabbítás lefújása előtt nem sokkal egyik segítőjével együtt egy teljesen egyértelmű kirúgás helyett szögletet ítélt a franciáknak, amiből aztán a vendégek, Rolando révén megszerezték a döntőt jelentő gólt.

Tegyük hozzá, hogy az orosz tévedett a hazaiak javára is, egy tizenegyes alighanem elmaradt a Salzburg kapujánál a második félidő lefújása előtt.

A lefújást követően Marco Rose, a salzburgiak edzője, illetve több játékosa is azonnal visszanézte az esetet a beszámolók szerint, de a szakember nem kívánta nyíltan bírálni a sajtótájékoztatóján a sporit, mondván az "emberi hibák benne vannak a játékban".  Az osztrák sajtó már nem volt ennyire engedékeny, a cikkek többségükben az orosz bíró nyakába varrják a drámai kiesést.

A Marseille 3-2-es összesítéssel jutott a május 16-i, lyoni fináléba, ahol az Arsenalt búcsúztató Atlético Madrid lesz majd az ellenfele.