EL: A Chelsea kiütötte az Arsenalt a döntőben - videó

Az Európa Liga bakui döntőjében a Chelsea 4-1-re legyőzte az Arsenalt, így eldőlt, hogy a Unai Emery csapata lemaradt a BL-ről.
Privacsek András 2019. május 29., szerda 22:50
Szerző: Privacsek András 2019. május 29., szerda 22:50

Nem hozott látványos játékot a döntő első félideje. A 18. percben Lacazette tört kapura, úgy tűnt, Kepa buktatta, Rocchi azonban nem ítélt 11-est. Nem sokkal később Xhakának volt egy távoli bombája, ami súrolta a felső lécet. A legnagyobb helyzet azonban a Chelsea előtt adódott a 39. percben: Giroud 14 méteres löketét Cech ütötte ki bravúrral.

A második félidő elején már tehetetlen volt a búcsúzó cseh kapuslegenda: Emerson adott középre, Giroud pedig tíz méterről a jobb sarokba fejelt.  A 60. percben Hazard passzát követően Pedro lőtt a bal sarokba. Öt perccel később Hazard 11-esből már háromra növelte a kékek előnyét. Iwobi egy távoli bombával ugyan szépített, de Hazard közeli találatával a 72. percben eldőlt a mérkőzés.

Az Arsenalnak esélye sem volt, hogy megszorongassa a Chelsea-t.

Maurizio Sarri pályafutása első trófeáját szerezte, míg Unai Emery a Sevillával nyert három EL után ezúttal elbukta a finálét.

Chelsea – Arsenal 4-1 (Giroud 48., Pedro 60., Hazard 65 – 11-esből, 72., ill. Iwobi 69.)