Egyarcú, veszélytelen Videoton, briliáns 1-0 - ezt írják a dánok

Dániai lapszemle a Videoton- Midtjylland Európa Liga-selejtezőt (0-1) követően.
Dudás Gábor 2016. július 29., péntek 6:51
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 29., péntek 6:51

A dán lapok többsége remek kiindulási pontnak tartja a Midtjylland 1-0-s felcsúti győzelmét, a Dagensnyhed ugyanakkor egyenesen briliánsnak titulálja az 1-0-s sikert. A portál az első félidőt teljesen kiegyenlített küzdelemként elevenítette fel, hogy aztán a másodikban Novák találata döntsön. A beszámoló – mint ahogy valamennyi dániai cikk – elfelejti megemlíteni, hogy a vendégek győztes találatát alighanem lesállás előzte meg.

Az Ekstrabladet számolt be talán a legbővebben a mérkőzésről. Megjegyzik, hogy Paul Onuachu fizikumával nem tudott mit kezdeni a hazai védelem, ennek is köszönhetően fejelte a 201 centiméer magas támadó a gólpasszt Nováknak. A lap szerint a Midtjylland tulajdonképpen végig a kezében tartott az összecsapást és csak idő kérdése volt, mikor jut vezetéshez, végül egy „kiiizzadt góllal”sikerüt is. A magyar ezüstérmes kapcsán leírták, hogy Henning Berg csapata csak elvétve tudott veszélyt kialakítani a dán kapunál, és igencsak egyarcú kontrajátékkal próbálkoztak a fehérváriak. Hozzáteszik, hogy a 0-1 hatalmas feladat elé állította a gólképtelen Vidit, amelynek idegenben kellene összehoznia, ami "otthon" sem sikerült: be kellene találnia a kapuba. Ez viszont a szerző szerint nagy kihívást jelenthet a magyar csapatnak, amely ritkán tudott ráijeszteni ellenfelére. Pedig a lap is megjegyzi, hogy a rutinból nem volt hiány a hazai csapatban – kiemelik Juhász, Oliveira és Lazovic nevét –, ám a tapasztalat sem vezetett gólhoz.

A tipsbladet.dk is szép sikerként könyveli el a Videoton legyőzését, hozzátéve, hogy inkább a Midtjylland-nak voltak komolyabb lehetőségei, a fehérváriaknak kevésbé, legfőképp Oliveira kimaradt helyzetét emelték ki. Az idegenben lőtt gól miatt a dánok továbbjutását prognosztizálja a cikk.

A bold.dk és a TV2.dk is azt írja, hogy Jess Thorup, az FCM vezetőedzője nem bízta a véletlenre a sikert már az első meccsen sem, és két kivétellel (Jakob Poulsen eltiltás, Tim Sparv sérülés miatt hiányzott) valamennyi kulcsemberét, így Johan Dahlint, Markus Halstit, Pione Sistót, Václav Kadlecet és Paul Onuachut is a kezdőcsapatba állította. A lap is megjegyzi, hogy a Videoton az első félidőben egyenrangú ellenfele volt a dán gárdának, de a hazaiak sem tudtak a kapuba találni. Sőt, a szünet után épp a Vidi kisebb fölényét követően jött a vendéggól, amely megfelelő alapot adhat a továbbjutáshoz.