A Finnország elleni hazai 1-1 után, egy fordulóval a világbajnoki selejtezősorozat vége előtt váltott szövetségi kapitányt a Horvát Labdarúgó Szövetség.
Tegnap este lépett pályára világbajnoki selejtezőn a horvát válogatott, amely bár vezetett, végül 1-1-es döntetlent ért el Finnország ellen. Déli szomszédainknak igencsak veszélyben van a vb-kvalifikációja, így a szövetség vezetése egy fordulóval a selejtezősorozat vége előtt menesztette a szövetségi kapitányt.
Egybehangzó horvát beszámolók szerint már a meccs után, éjjel közölték Ante Caciccsal, hogy nem vele képzelik el a jövőt, ma délelőtt pedig már az utódot is bejelentették. A válogatott irányítását az 50 éves Zlatka Dalić veszi át, aki korábban dolgozott horvát utánpótlás-válogatottnál, az elmúlt időben pedig az arab világban ért el sikereket.
Átigazolások
Aláírt Athénban
Olekszandr Zubkov
Az AEK Athén leigazolta Olekszandr Zubkovot, aki 2030 nyaráig szóló szerződést írt alá új klubjánál.
2029-ig aláírt
Szamosi Ádám
Szamosi Ádám 2029 nyaráig kötelezte el magát a Budapest Honvéddal.
Újabb távozó
Stefan Gartenmann
Gróf Dávid után Stefan Gartenmann is távozott a Ferencvárostól.