Dzsudzsák góllal gyógyult meg hirtelen, Vadócz: 6/3 - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. november 20., hétfő 10:52
Szerző: Dudás Gábor 2017. november 20., hétfő 10:52

Németország

2-2-s döntetlent játszott Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig a Leverkusen otthonában - emberelőnyben pontokat veszítve. A vendégek kapuját ezúttal is a magyar válogatott hálóőr védte.

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC hazai pályán 4-2-re kikapott a Borussia Mönchengladbach ellen. A magyar szakember csapata húsz perc után már háromgólos hátrányban volt, és hiába állt fel 2-3-ra, amikor már küzdhetett az egyenlítésért, a vendégek negyedik góljukkal eldöntötték a bajnokit.

Szalai Ádám az előzetes hírekkel ellentétben még nem került be a Hoffenheim keretébe sérülése és felépülése után, csapata 1-1-s döntetlent játszott otthon a Frankfurttal.

Pintér Ádám kezdőként 79 percet játszott, Megyeri Balázs viszont sérült, így nem léphetett pályára a másodosztályú Greuther Fürthben, amely 1-1-re végzett a Bochum stadionjában.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna hétfőn este lép pályára a Hellas Verona stadionjában.

Balogh Norbert klubja, a másodosztályú Palermo ugyancsak ma este játszik, a Cittadellát fogadják hazai pályán.

Spanyolország

A másodosztályú Real Oviedo magyar középpályása, Hidi Patrik még lábadozik szeptemberi sérülését követően, így nem lehetett ott a Real Valladolid elleni, 1-0-ra elveszített találkozón a csapatban.

Franciaország

Lang Ádámmal a kispadon győzött 3-1-re a francia élvonalban a Dijon, amely a Troyest múlta felül 3-1 arányban. A magyar védő nem lépett pályára.

Válogatott jobbhátvédünk, Bese Barnabás végig a pályán volt a Le Havre csapatában a francia másodosztályban. Beséék a GFC Ajaccio elleni idegenbeli összecsapáson a 34. percben hátrányba kerültek, majd az 50. minutumban egyenlítettek. A Le Havre a hetedik helyen áll a bajnokságban.

Anglia

Bogdán Ádám most sem került be a liverpooli csapatba, amely 3-0-ra verte a Southampton együttesét a bajnokságban.

Lengyelország

Edzője dicsérő szavai ellenére Nagy Dominik nem kapott helyet végül a listavezető Gornik Zabrze elleni meccskeretben. A Legia Varsó nélküle győzött 1-0-ra és átvette a vezetést a tabellán.

Gyurcsó Ádám kezdőként a 85. percig volt a pályán a Pogon Szczecin színeiben a lengyel élvonalban. A Wisla Krakow otthonában lejátszott bajnokin a 62. perctől emberhátrányban futballozott a magyar szélső csapata, és csak a 75. percig tudták kihúzni kapott gól nélkül, így 1-0-s vereséget könyvelhettek el. A Pogon sereghajtó az Ekstraklasában.

Szintén a lengyel élvonalban lépett pályára Kecskés Ákos csapata, a Termalica, amely 0-0-s döntetlent ért el a Jagiellonia vendégeként. Légiósunk nem lépett pályára, a Termalica 11. a bajnoki táblázaton.

Ukrajna

Kádár Tamás végig a pályán volt a a Dinamo Kijev 2-0-s győzelme során. Kádárék a Zirka Kropyvnytskyi otthonában diadalmaskodtak, amivel másodikak az ukrán élvonal tabelláján.

Szlovákia

A Marco Rossi vezette Dunaszerdahely a Zilina otthonában játszott 0-0-s döntetlent a szlovák Fortuna Ligában. Vida Kristopher kezdőként végigjátszotta a találkozót, Mervó Bence a 63. percben, csereként lépett pályára. Kalmár Zsolt az eltiltását töltötte.

Pontszámban holtverseny alakult ki a DAC és a Slovan között a szlovák bajnokság második-harmadik helyén, a pozsonyiak az éllovas Spartak Trnava elleni rangadón megszerzett 1-0-s győzelemmel zárkóztak fel a dunaszerdahelyiekre. Holman Dávid 88 percet játszott a Slovanban.

Ausztria

Szántó Tamás nem volt a keretben, nélküle győzött 2-1-re Linzben a Rapid Wien.

Varga Barnabás neve sem szerepelt a mattersburgi listán, csapata így verte 1-0-ra az Altach csapatát otthon.

Szoboszlai Dominik csereként, a 62. percben lépett pályára az osztrák másodosztályú Lieferingben, a Neustadt elleni hazai bajnokin. 2000-es születésű tehetségünk csapata nem szerzett gólt, ám ellenfelük sem, így 0-0-s döntetlennel végződött a meccs – a Liefering 5. a ligában.

Dánia

A Midtjylland, azaz Korcsmár Zsolt klubja hétfőn játszik az Aalborg otthonában.

Horvátország

A Futács Márkót sérülése miatt továbbra is nélkülözni kényszerülő Hajduk Split gárdája az Istra otthonában győzött 3-1-re.

Svájc

Vécsei Bálint a 79. percben lépett pályára csereként, a Lugano pedig 2-0-ra győzött a St. Gallen otthonában, és már négy forduló óta veretlen a bajnokságban.

Belgium

Köteles Lászlót nem nevezte a Genk együttese a Zulte Waregem elleni 1-0-s, azaz győztes idegenbeli mérkőzésre.

Törökország

Koman Vladimir, az Adanaspor középpályása végigjátszotta a 0-0-s meccset a Samsunspor otthonában, és a 88. percben sárga lapot kapott a másodosztályú bajnokin.

Ciprus

Sallai Roland együttese, az APOEL Nicosia 3-1-es győzelmet aratott az Omonia Nicosia felett. Válogatott játékosunk 84 percnyi játéklehetőséget és egy sárga lapot kapott.

Albánia

A Partizani magyar légiósa, Adorján Krisztián kispados volt, nem lépett pályára a Laci otthonában 1-0-ra elveszített bajnokin. A tiranai gárda hétfőn, 14 órakor is pályára lép, ellenfele a Kukësi lesz majd.

Izrael

Korhut Mihály pihenőt kapott, nem volt kerettag a Hapoel Beer-Shevában, amely nélküle verte 3-1-re a Hapoel Akkót, és 10 fordulót követően csak rosszabb gólkülönbséggel második a tabellán, a Hapoel Haifa mögött.

USA

A Chicagóban légióskodó Nikolics Nemanja újabb rangos elismerést szerzett, az MLS legjobb újoncának választották.

Arab Emírségek

Azok után, hogy Dzsudzsák Balázs térdsérülés miatt nem lépett pályára a keddi, Magyarország-Costa Rica (1-0) barátságos válogatott mérkőzésen, szombat délután már kezdő volt csapatában, az al-Vahdában. A magyar futballista pedig győztes együttes tagja lehetett, ugyanis simán, 4-1-re verték az Emirates Clubot. Dzsudzsák 2-1-es vezetésnél, a 64. percben gólt is szerzett. A szélső végig is játszotta az összecsapást.

Hongkong

Vadócz Krisztián csapata, a Kitchee FC harmadik találatát jegyezte a Yue Long otthonában 3-0-ra megnyert bajnokin. A végig a pályán lévő, 40-szeres magyar válogatott középpályás a 74.percben állította be a végeredményt, amelynek köszönhetően a címvédő Kitchee FC hat meccs után is veretlenül (5 győzelem, 1 döntetlen) vezeti a tabellát. Az előző sikerszezonban is alapembernek számító Vadócz a harmadik gólját szerezte már az idényben.

A gólja 1:53-tól az összefoglalóban:

Dél-Korea

Feczesin Róbert kezdőként 78 percet játszott a Jeonnam Dragons együttesében, de a csatár sem tudott a kapuba találni a Tegu otthonában 1-0-ra elveszített bajnokin.