Dzsudzsák feltámadt, magyar góldömping - légióskörkép

Ez történt a magyar játékosokkal a hétvégén, Európa és Ázsia pályáin.
Privacsek András 2016. október 31., hétfő 8:27
Szerző: Privacsek András 2016. október 31., hétfő 8:27

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám a 84. percben lépett pályára a Hoffenheimben, amely 1-0-ra győzte le a Dárdai Pál vezette Herthát és felllépett a Bundesliga dobogójára.

Kleinheisler László és Gulácsi Péter is végig játszott a Darmstadt és az RB Leipzig meccsén, amelyet 2-0-ra nyertek meg a vendégek, a magyar kapus tehát nem kapott gólt.

Huszti Szabolcs is végig a pályán volt,  az Eintracht Frankfurt pedig gól nélküli döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbach otthonában. Huszti a meccs hajrájában sárga lapot kapott.

A másodosztályban Stieber Zoltán (Kaiserslautern) és Megyeri Balázs (Greuther Fürth) egymás ellen meccselt, végül a támadó középpályás örülhetett, hiszen csapata 1-0-ra nyert idegenben. Stiebert a 93. percben, időhúzó jelleggel is cserélték le, Megyeri végig a pályán volt.

Az ugyancsak Bundesliga 2-es Würzburger Kickers Nagy Dániel nélkül kapott ki 3-1-re a Hannover vendégeként.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám ezúttal a kispadon ült a Bolognánál, amely ki is kapott nélküle 1-0-ra otthon a Fiorentinától.

Balogh Norbert és Sallai Roland csapata, a Palermo hétfőn este lép majd pályára a Cagliari otthonában. Előbbi sérülése miatt aligha játszik majd, utóbbi pedig eltiltását tölti majd, ráadásul meg is büntették.

A Serie B-ben szereplő Novara magyar középpályása, Adorján Krisztián gólt szerzett csapatában a Ternana elleni, 4-3-ra elveszített találkozón. 68 percig volt a pályán a légiós.

Tamás Krisztián nem játszott az ugyancsak másodosztályú Spezia együttesében, amely 1-0-ra kapott ki a Benevento otthonában.

ANGLIA

Bogdán Ádám remek védésekkel tartotta meccsben csapatát, a Wigant a Cardiff City vendégeként, és  a magyar megmozdulások is kellettek ahhoz, hogy csapata hosszú nyeretlen széria után nyerjen a vetélytárs otthonában 1-0-ra.

FRANCIAORSZÁG

A Dijon Lang Ádámmal a soraiban gól nélküli döntetlent harcolt ki a Bastia vendégeként és már öt forduló óta veretlen a Ligue 1-ben.

Bese Barnabás ezúttal hajrábeli csereként játszott a Le Havre csapatában, a Reims otthonában 1-0-ra elveszített mérkőzésen.

LENGYELORSZÁG

4-2-re nyert a Legia Varsó a Korona Kielce otthonában és a már 6. helyen álló fővárosiak második gólját a kezdőként 73 percet játszó Nikolics Nemanja szerezte. A támadó 6 találatnál jár, ezzel holtversenyben harmadik az Ekstraklasa góllövőlistáján.

Nikolics gólja 0:33-tól:

Kádár Tamás, a Lech Poznan magyarja is végig ott volt a pályán a Wisla Plock ellen, és magabiztos védőmunkája mellett két veszélyes távoli lövéssel is megmutatta magát a 2-0-s sikerrel véget ért találkozón.

Gyurcsó Ádám végig a pályán volt a Pogonban, amely fordított és nyert a Ruch Chorzów ellen (2-1).

Litauszki Róbert ezúttal sem kapott lehetőséget a Cracoviában, amely 3-1-re kapott ki hazai pályán a tabellán második Jagielloniától.

Guzmics Richárd csapata, a Wisla Krakkó hétfőn este játszik a Zagłębie Lubin otthonában.

Mervó Bence sérülése miatt (megint) nem játszott a Slask Wroclaw együttesében, amely nélküle is nyert 3-0-ra a Gornik Leczna otthonában.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás a 69. percben állt be a Slovan Bratislava együttesébe, amely zsinórban negyedik sikerét aratta a tabellán második Podbrezova 2-0-s legyőzésével és a harmadik a táblázaton.

A László Csaba vezetésével első győzelmét arató Dunaszerdahely a 90. percben, csereként vetette be Vida Kristophert.

ROMÁNIA

Bőle Lukács végig bizalmat kapott edzőjétől, de a CSMP Iasi a 6. perctől emberhátrányban játszva végül vele a pályán is 2-0-ra kikapott otthon a rekordbajnok és listavezető Steaua Bukaresttől.

AUSZTRIA

Szántó Tamás góllal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a tabellán ötödik Rapid Wien idegenben 2-1-re verje az Admirát. A 61 percig futballozó fiatal középpályás a 16. percben szerzett vezetést a bécsieknek.

HORVÁTORSZÁG

Futács Márkó góljával győzött a Hajduk Split az eszéki, Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó NK Osijek elleni horvát rangadón, így fellépett a dobogóra.

KATAR

Németh Krisztián ismét betalált az al-Garafában. A magyar támadó társaival a legendás Xavi csapata, az al-Szadd ellen játszott 3-3-s döntetlent.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimirt a 88. percben cserélte le edzője. A tabella utolsó előtti helyén álló Adanaspor 1-0-ra kapott ki otthon a Galatasaraytól.

ARAB EMÍRSÉGEK

Góllal és gólpasszal tért vissza az Al Wahda kezdőcsapatába Dzsudzsák Balázs. Az Al Nasr ellen 5-1-re megnyert bajnokin a 67. percben talált be a magyar válogatott csapatkapitánya, nem sokkal azután, hogy a második vendégtalálatot ő készítette elő. Dzsudzsák végig a pályán volt, a 88. percben sárga lapot kapott a szélső.

Dzsudzsák gólpassza 2:02.től, gólja 2:58-tól a videón:

INDIA

Vadócz Krisztián kezdőként végigjátszott a Mumbai City Kolkata ellene idegenbeli meccsét, amelyet 1-0-ra megnyertek és vezetik a tabellát.

NORVÉGIA

Hiába állt fel 0-2 után a Sandefjord és hiába egyenlített Kovács Péter a 90. percben, mégsem örülhetett pontnak és a bajnoki címnek a norvég másodosztályban. A nagy rivális Kristiansund ugyanis a duplázó elefántcsontparti légiós, Daouda Bamba második, 94. percben esett találatával, így végül a hazaiak örülhettek az aranyéremnek. A rutinos magyar támadó és klubja a már kivívott feljutással "vigasztalódhat".

IZRAEL

Korhut Mihály végig a pályán volt a Hapoel Beer-Sheva csapatában, amely 2-0-ra legyőzte otthon a Maccabi Tel-Avivot, ás át is vette a vezetést a tabellán.