C. Ronaldo kiakadt, mint ellenünk: A 91. percben bukott pontokat Portugália - videó

Kétszer is vezetett az Európa-bajnok és több helyzete is volt a vasárnapi Konföderációs Kupa-csoportmeccsen, mint Mexikónak, de pontosztozkodás (2-2) lett a vége.
Dudás Gábor 2017. június 18., vasárnap 19:18
Szerző: Dudás Gábor 2017. június 18., vasárnap 19:18

Egy, a videóbíró által elvett Pepe-góllal is jelezte Portugália az első félidő közepén, hogy igenis komolyan veszi az oroszországi Konföderációs Kupát, a 34. percben aztán – megérdemelten – a vezetést is megszerezte a tornán újonc Eb-győztes. Cristiano Ronaldo remek passza után Quaresma a kapust is elfektetve lőtt közelről a hálóba (1-0).

Nem sokáig örülhettek azonban a portugálok, még az eső félidőben villant a mexikóiak csillaga, Javier Hernández is, és látványos fejessel egalizált a 42. percben (1-1).

A második félidő sokáig monoton mederben haladt, de a hajrára felpörögtek az események. Előbb Ochoa védett hatalmasat a 85. percben, a csereként beállt André Silva fejesénél, majd tehetetlennek bizonyult nem sokkal később Cedric Soares megpattanó lövésből született góljánál, amelyet a vieóbíróval is megnézetett az argentin bíró (2-1).

De ezzel még nem volt vége, Moreno ugyanis a 91. percben, egy szöglet után a kapu bal oldalába fejelt, kialakítva a 2-2-s végeredményt. C. Ronaldo meglehetősen hevesen gesztikulálva vette tudomásul a drámai egyenlítést, picit a magyar válogatott elleni, tavaly nyári Eb-csoportmeccset is megidézve.

KONFÖDERÁCIÓS KUPA, A-CSOPORT:

Portugália – Mexikó 2-2 (R. Quaresma 34., C. Soares 86., ill. J. Hernández 42., H. Moreno 91.)

Oroszország – Új-Zéland 2-0

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.