BL: Megcsinálta a lehetetlent a Barca - kiütötte a PSG-t!

A Barcelona elképesztő mérkőzésen 6-1-re legyőzte a PSG-t és továbbjutott a legjobb nyolc közé.  A Dortmund is magabiztosan verte a Benficát.
Privacsek András 2017. március 8., szerda 21:45
Szerző: Privacsek András 2017. március 8., szerda 21:45

A Barcelona már a 3. percben megszerezte a vezetést, Suárez használta ki a védők tétovázását és közelről a kapuba fejelt. Ezt követően is a Barca játszott fölényben, a PSG a félpályát is alig lépte át.  A 40. percben jött a második hazai gól: Iniesta kapott egy hosszú labdát, de kiküzdötte magának, Kurzawa próbált felszabadítani és a saját hálójába emelt.

A második félidő rémálomszerűen kezdődött a párizsiaknak. A 49. percben Neymar harcol ki 11-est, amit Messi magabiztosan értékesített. Nem sokkal később Cavani lezárhatta volna a párharcot, de közeli lövése a kapufára vágódott.

A 62. percben úgy tűnt, eldőlt a párharc: Cavani lőtt 12 méterről a léc alá, ami azt jelentette, hogy a katalánoknak ekkor már három gólt kellett volna szerezniük, amit meg is csináltak - drámai hajrá után. Soha nem volt még olyan a BL-ben, hogy egy csapat 0-4-ről továbbjusson.

Barcelona - PSG 6-1 (Suárez 3., Kurzawa 40. - öngól, Messi 50., Neymar 88., 90. – 11-esből, Sergi Roberto 95., ill. Cavani 62.), továbbjutott a Barcelona 6-5-el

Barcelona: Ter Stegen – Mascherano, Pique, Umtiti, Rafinha - Rakitic, Busquets, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar

PSG: Trapp - Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa - Rabiot, Matuidi - Moura, Verratti, Draxler - Cavani

A másik mérkőzés nem hozott ekkora izgalmakat. Aubameyang révén már a 3. percben vezetett, a Dortmund, a második félidő elején pedig két perc alatt lerendezte a párharcot. Aubameyang mesterhármassal zárta a meccset.

Dortmund - Benfica 4-0 (Aubameyang 4., 61., 85., Pulisic 59.), továbbjutott a Dortmund 4-1-el

Dortmund: Buerki - Durm, Pisczek, Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer - Castro, Wigl, Dembele - Aubameyang, Pulisic

Benfica: Ederson - Nelsinho, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio, Samaris, Pizzi, Almeida - Mitroglou, Cervi