Döntetlennel kezdett a MOL Vidi FC a BL-ben - videó

A MOL Vidi FC 1-1-es döntetlent játszott a luxemburgi Dudelange csapatával, a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában kedd este.
Csakfoci Admin 2018. július 10., kedd 19:48
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 10., kedd 19:48

Alig hozott helyzetet a Dudelange és a MOL Vidi FC BL-selejtezőjének első félideje. A találkozó 18. percében Dominik Stolz kínálta meg 20 méterről Kovácsik Ádámot, de a Vidi kapusa bravúrral tolta ki a labdát szögletre. A 42. percben a fehérváriak az első helyzetükből megszerezték a vezetést: Danko Lazovic pörgetett Huszti Szabolcshoz, aki ballal a rövid felsőbe bombázott, így 1-0-s Vidi vezetéssel mentek pihenni a felek.

A fordulás után a tűzzel játszott a Vidi, hiszen a luxemburgiak kétszer is tesztelték Kovácsikot. Előbb Turpel közeli lövését védte lábbal, majd Mélisse lövését hárította a magyar kapus. Az 58. percben a vérszemet kapó hazaiak kiegyenlítettek: Sinanié passzolt Mélisséhez, aki 25 méterről lőtt kapura, majd Kovácsikról a jobb alsóba csorgott a labda (1-1).

Az egyenlítés után a luxemburgiak pár percig nyomtak, főként Dominik Stolz próbálkozott lövésekkel - legközelebb a 77. percben járt, azonban életerős lövését Kovácsik szedte ki a jobb sarok elől. A hajrában Marko Scepovic beadása a felső kapufára hullott, de a luxemburgi védők tisztázni tudtak, s így 1-1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

A visszavágót július 17-én, kedden játsszák Felcsúton.

BL-selejtező, 1. forduló

Dudelange - MOL Vidi FC 1-1 (Huszti 42., ill. Mélisse 58.)

Dudelange: Joubert - Mélisse, Prempeh, Schnell, Jordanov - Sinani, Kruska, Stélvio (Stumpf - a félidőben), Clément - Stolz (Ibrahimovic 90.), Turpel.

MOL Vidi FC: Kovácsik - Nego, Vinícius, Fiola, Stopira - A. Hadzic - Pátkai, Huszti (S. Scepovic 79.)- Kovács I. (Nikolov 69.) - Lazovic, M. Scepovic

Összefoglaló

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)