BL: Nikolics: 20 perc és 1-5 a Real ellen, SuperBuffon és a Juve bravúrja - eredmények, videók

Nyolc mérkőzéssel folytatódott kedden a Bajnokok Ligája csoportköre. Nikolics Nemanja játszott, de nem nagyon örülhetett a címvédő Real Madrid ellen.
Dudás Gábor 2016. október 18., kedd 20:38
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 18., kedd 20:38

Nikolics Nemanja csereként kapott lehetőséget az 500. nemzetközi meccsét játszó Real Madrid otthonában, bő 73 percen keresztül csak a kispadról figyelhette a Legia Varsó fellépését, és láthatta, hogy bár kapufát is lőtt a meccs elején csapata, majd 1-3-nál is volt komoly lehetősége, végül a BL-címvédő simán, 5-1-re verte a lengyel bajnokot.

A 99. és 100. nemzetközi kupagóljára készülő Cristiano Ronaldo végül "csak" gólpasszal zárt, Nikolicsnak két védett lövése volt a 87. és a 93. percben.

A Borussia Dortmund Aubameyang és Weigl szép góljával 2-0-s előnyre tett szert Lisszabonban és végül egyet meg is őrzött belőle, így a Realhoz hasonlóan 7 pontos az F-csoportban.

A Juventus a Sevillával vezeti kéz a kézben a H-csoportot, de egyik csapat sem nyert könnyen. Sőt, a torinóiaknak tíz emberrel kellett küzdeniük bő félórán át, Lemina kiállítása miatt, végül Buffon első félidei (13 év után) védett 11-ese, és Cuadrado győztes gólja döntött az olasz bajnok javára.

A Leicester és a Porto tudott még nyerni a kedden pályára lépett csapatok közül (utóbbi drámai találattal, egy 11-essel a 91. percben), a másik két találkozón döntetlen született.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E-csoport:

CSZKA Moszkva - AS Monaco 1-1 (Traore 34., ill. B. Silva 87.)

Bayer Leverkusen - Tottenham Hotspur 0-0

F-csoport:

Sporting Lisszabon - Borussia Dortmund 1-2 (Cesar 67., ill. Aubameyang 10., Weigl 43.)

Real Madrid - Legia Varsó 5-1 (Bale 16., Marcelo 20., Asensio 37., Lucas 68., Morata 85., ill. Radovic 22. - 11-esből)

G-csoport:

Leicester City - FC Köbenhavn 1-0 (Mahrez 41.)

Club Brugge - FC Porto 1-2 (Vossen 12., ill. Layun 68., A. Silva 91. - 11-esből)