BL: Guardiola megmagyarázta, csodás tripla-védés Madridban - visszhangok, videó

A szerdai BL-meccsek utáni nyilatkozatok és a nap fénypontja videón.
Dudás Gábor 2017. március 16., csütörtök 9:07
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 16., csütörtök 9:07

BAJNOKOK LIGÁJA-NYOLCADDÖNTŐK, A SZERDAI EREDMÉNYEK:

Monaco - Manchester City 3-1 (Mbappé, 8., Fabinho 28., Bakayoko 77., ill. Sané 71.) - továbbjutó a a Monaco 6-6-al, idegenben lőtt több góllal

Atlético Madrid - Leverkusen 0-0 - továbbjutó az Atlético 4-2-vel

NYILATKOZATOK:

Leonardo Jardim (Monaco): - Nagyon jó eredményeink vannak az angol csapatok ellen. Megvertük az Arsenalt. a City-t és a Tottenhamet, három erős gárdát. A mostani az edzői pályafutásom egyik legszebb pllanata,  de remélem, lesz ilyen még.  Nehéz volt a City ellen futballozni, úgy, hogy ne nagyon kapjunk gólt a világ egyik legjobban támadó csapata ellen. Azt mondtam a csapatomnak, hoy ha három gólt szereznek, továbbjutnak. Hittek ebben és nagyon jól játszottak, rendkívül boldogok vagyunk.

Pep Guardiola (Manchester City): - Minden edző követ el hibákat, de nem hiszem, hogy a taktika miatt estünk volna ki. Az első félidővel volt a probléma, egyszerűen nem voltunk ott a pályán. Az volt a cél, hogy ne hagyjuk őket építkezni, de csak néztük, ahogy passzolnak, passzolnak, passzolnak. Megfeledkeztünk erről az első 45 percben. Abban hibáztak, hogy erre nem tudtam rávenni idejében a csapatot. A második félidőben sikerült, de az elsőben nem. Nem csak a védekezésben volt a hiba, a támadóknak is sokkal agresszívabban kellett volna labdát szerezniük, de ez nem jött össze, ez is oka a kiesésünknek. Több kell annál, hogy csak 45 percig futballozzunk jól. Hogy BL-t nyeri jöttem-e ide? Igen és újra meg is fogom próbálni elérni ezt a célt, de idő kell még ehhez – mondta 100. nemzetközi kupameccse után a brit sajtóban kereszttűz alá került spanyol tréner.

Diego Simeone (Atlético Madrid): - Megtettünk egy fontos lépést, de ez csak egy lépés volt. A BL mindig speciális és nagyon fontos ennek a klubnak. Szeretném kiemelni a klub, főleg a játékosok hozzáállását, azt, hogy a szívüket tették ki a pályán és mindenféle szituációval meg tudtak birkózni ebben a négy évben. Most egyelőre a Sevilla elleni bajnokira készülünk, arra egyébként sincs befolyásunk, hogy kivel játszunk majd a nyolc között.

Tayfun Korkut (Bayer Leverkusen): - Gratulálok az Atléticónak és Oblaknak, aki több nagyszerű védést mutatott be. A ritmust nem igazán kaptuk el, de nem játszottunk rosszul, helyzeteket alakítottunk ki. Szerintem jó irányba tettünk egy lépést, ami fontos a jövő szempontjából. Közösen, egy csapatként harcoltunk a pályán, sokkal jobban néztünk ki, mint az első meccsen.

A NAP HŐSE:

A madridi meccsen kiemelt jelenet volt Jan Oblak tripla-védése, a szlovén kapus a 70. percben előbb Julian Brandt lövését, majd Kevin Volland két ismétlését hárította (hogy aztán Hernandez a kapu mellé lőjön). A szenzációs pillanatot így magyarázta a hálóőr:

- Előfordulnak az ilyen dolgok a fociban. Van, amikor három ilyet védesz, máskor meg kapsz három gólt, és egyikre sem könnyű magyarázatot találni. Egyszerűen csak láttam a labdát, és azon voltam, hogy minden áron megakadályozzam, hogy a kapuba kerüljön. Ma minden jól ment a számomra, remélem, a folytatás is ilyen lesz majd