BL: Guardiola már ünnepelte a City továbbjutását, mégis kiestek, elődöntős a Liverpool is - videó

A Bajnokok Ligája utolsó két negyeddöntőjének visszavágóján a Manchester City hazai pályán csak 4-3-ra tudta legyőzni a Tottenhamet és ezzel elbúcsúzott a további küzdelmektől, a Pool pedig Portoban is nyert.
Privacsek András 2019. április 17., szerda 22:58
Szerző: Privacsek András 2019. április 17., szerda 22:58

Szó szerint egymásnak estek a csapatok a City-Tottenham meccsen. Sterling remek tekerésével már a 4. percben vezettek a hazaiak és ledolgozták az egygólos hátrányukat. Jött azonban Son, aki három perc alatt két jól eltalált lövéssel megfordította a mérkőzés állását. A City egy szerencsés Silva-találattal egyenlített, majd a 21. percben Sterling újra a manchesterieket juttatta előnyhöz.

A második félidő elejét nagyon megnyomta a City, LLoris hatalmas bravúrokat mutatott be, majd az 59. percben Agüero éles szögből óriási gólt lőtt, amivel már a hazaiak álltak továbbjutásra. A 74. percben Llorente betalált egy szögletet követően, amivel újra a Spurs volt a továbbjutó. A 93. percben Sterling megszerezte a továbbjutást jelentő City-gólt, legalábbis mindenki ezt gondolta, de rövid videóbírózás után les miatt Cakír nem adta meg a gólt, így a Tottenham lett elődöntős.

Manchester City – Tottenham 4-3 (Sterling 4., 21., Silva 11., Agüero 59., ill. Son 7., 10., Lorente 74.), továbbjutott a Tottenham

A Liverpool támadólag lépett fel a Porto ellen, de az angolok a 26. percben egy videóbírós góllal eldöntötték a továbbjutást. A második félidőben aztán a Pool "kivégezte" a portugálokat és kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

Porto – Liverpool 1-4 (Militao 69., ill. Mané 26., Salah 65., Firmino 77., van Dijk 84.), továbbjutott a Liverpool