BL: Fordítás, fejelés, kimaradt 11-es - nyolc között a Juve és a Leicester

A Juventus kettős győzelemmel, a Leicester 2-0-s sikerével jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.
Dudás Gábor 2017. március 14., kedd 21:40
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 14., kedd 21:40

A torinóiak a 2-0-s portói sikert még egy Dybala-góllal "fejelték meg", az argentin csatár a vendégek védője, Maxi Pereira védése és piros lapja után talált büntetőből a kapuba a 42. percben. Iker Casillas, a Porto spanyol kapusa a 175. európai kupatalálkozóját játszotta, ezzel megelőzte az örökranglista élén Paolo Maldinit.

A Premier League-ben is talán magára találó angol bajnok a BL-ben folytatta nagyszerű szereplését, méghozzá a Sevilla elleni fordítással. A nyárig irányító és továbbra is 100 százalékos Craig Shakespeare csapata 2-0-ra győzött, így a 2-1-s spanyolországi veresége után is továbbjutott.

Morgan és Albrighton gólja mellett Escudero kapufája, Nasri piros lapja (Vardy-val veszett össze a francia, le is fejelte a bíró szerint) és N'Zonzi kihagyott 11-ese (a 80. percben Schmeichel védte a büntetőjét) is kiemelkedő eseménye volt a mérkőzésnek.

JUVENTUS – FC PORTO 1-0 (Dybala 42. - 11-esből) - továbbjutott a Juve, kettős győzelemmel (3-0)

Piros lap: Maxi Pereira (Porto, 41.)

{div}{module juveporvideo}{/div}

LEICESTER CITY – SEVILLA 2-0 (Morgan 27., Albrighton 54.) - továbbjutott a Leicester (3-2)

Piros lap: Nasri (Sevilla, 74.)

Kimaradt 11-es: Nzonzi (Sevilla, 80.)