BL: Fél lábbal a négy között a Liverpool, a City vesztes londoni meccsén a videóbíró volt a sztár - videók

A Liverpool és a Tottenham sikerével ért véget a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek két keddi találkozója. Utóbbié volt a nagyobb meglepetés, hiszen lesérült gólvágója, Harry Kane nélkül gyűrte le végül a 11-est is hibázó Manchester City-t.
Dudás Gábor 2019. április 9., kedd 22:55
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 9., kedd 22:55

Tottenham - Manchester City 1-0 (Son 78.)

Végig kiegyenlített, de koránt sem unalmas csatát hozott az angol "belháború" első félideje. Inkább a Spurs irányított inkább az elején, de a City-é lett az első, óriási lehetőség. A 11. percben azonban hiába jutott a videóbíró segítségével, Danny Rose kezezése(?) után büntetőhöz a vendégcsapat, a City argentin klasszisa, Sergio Agüero lövését kiütötte a francia Hugo Lloris. Akinek egyébként a 2019-es évben három tizenegyest is lőhettek, ám a világbajnok kapus mindhármat hárította...

Néhány perccel később a Tottenham addigi legnagyobb lehetősége is kimaradt, Kane életerős lövését szépen védte Ederson.

A második játékrész elsősorban a fizikai csatákról, a küzdelemről, mintsem a helyzetekről szólt, bár a fordulás után a hazaiak dél-koreai csillaga, Son kevéssel lőtt a kapu mellé. Elsőszámú gólvágóját aztán elveszítette a londoni gárda - Kane egy összecsapás után kapott a lábához, nem tudta folytatni a játékot - így tovább csökkent az előny megszerzésének esélye hazai részről...

...de mégis összejött a Spursnek! A 78. percben altattak a hazaiak, majd Sont ugratta ki Eriksen, az ázsiai támadó átvette a labdát, még az alapvonalról visszahúzta azt, befelé cselezett és az inkább a reklamálással foglalkozó Delph mellett, illetve Ederson hasa alatt a kapuba lőtt (1-0).

Az ismét főszereplővé előlépő videóbíró is megerősítette aztán, hogy nem volt kint a labda, Son még a vonalon mentette meg azt, hiába tiltakozott a City.

A végül egyelőre komoly rekordról lemaradó Pep Guardiola - a 27. sikere lehetett volna a keddi a BL egyenes kieséses szakaszában, ezzel utolérte volna az edzők között első Fergusont, Mourinhót és Ancelottit - mindent és mindenkit csatába dobott, de a vereséget nem tudta elkerülni csapatával. A Tottenham először nyert nemzetközi kupameccset nemrég átadott új stadionjában.

Liverpool - FC Porto 2-0 (Keita 5., Firmino 27.)

Egy éve, a legjobb 16 között 5-0-s összesítéssel búcsúztatta portugál ellenfelét a későbbi döntős, és úgy tűnik, ebben az évben sem lesz sok esélye a kék-fehéreknek Salah-ék ellen.

A Liverpool már az első félidőben is ellenfele fölé nőtt, ami két gólban is megmutatkozott, az elsőt már az 5. percben meg is szerezte az Anfielden a Premier League listavezetője. Mané beadását Firmino tette Keita elé, aki jobbal, 15 méterről a bal felső sarokba lőtt, úgy, hogy a labda a becsúszó Torresről pattant a hálóba (1-0).

Sorjáztak ezután is a hazai lehetőségek (a legnagyobb, kimaradt helyzet Salah előtt adódott a 22. percben), hogy aztán a 27. percben jöjjön a megérdemelt második hazai gól is: egy remek akció végén Firmino a kapuba pofozta a labdát (2-0).

A 48. percben Mané is betalált, de lesről, majd Salah újabb helyzeténél véletlenül csapattársa, Henderson mentett a portói kapunál.

A Liverpool kontrollálta a meccset, de azért a vendégek is adtak életjeleket, elsősorban Moussa Marega révén, aki nagy csatát vívott a hazai kapusával, Alisonnal - pechjére többször is a brazil hálóőr nyert. A végére Salah bepipult és beleszállt Danilóba, szerencséjére megúszta a piros lapot. A meccs végkimenetelét azonban ez már nem befolyásolta, a Liverpool 2-0-s előnnyel utazik a portói visszavágóra.