BL: Ébresztőt fújtak a Real Madridnak, "megalázott Tottenham", CR újabb rekordot döntött meg – visszhangok

A Bayern München támadója, Serge Gnabry lett az első olyan játékos a Bajnokok Ligájában, aki négy gólt lőtt a második félidőben. Zidane szerint nevetséges volt a Brugge két találata, és azt is elárulta, miért cserélte le Courtois-t a szünetben.
Nyikes Zoltán 2019. október 2., szerda 9:47
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. október 2., szerda 9:47

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, keddi játéknap:

A-csoport

Galatasaray – Paris Saint-Germain 0-1 (Icardi 52.)
Real Madrid – FC Bruges 2-2 (Dennis 9., 39., ill. S. Ramos 55., Casemiro 85.) – piros lap: Vormer (Bruges, 84.)

B-csoport

Tottenham Hotspur – Bayern München 2-7 (Son Heung-Min 12., Kane 61. – 11-esből, ill. Kimmich 15., Lewandowski 45., 87., Gnabry 53., 55., 83., 88.)
Crvena zvezda – Olympiakosz 3-1 (Vulic 63., Milunovic 87., Boakye 90., ill. Semedo 37.) – piros lap: Benzia (Olympiakosz, 58.)

C-csoport

Manchester City – Dinamo Zagreb 2-0 (Sterling 66., Foden 95.)
Atalanta – Sahtar Donyeck 1-2 (Zapata 28., ill. J. Moraes 41., Solomon 95.)

D-csoport

Juventus – Bayer Leverkusen 3-0 (Higuaín 17., Bernardeschi 62., C. Ronaldo 89.)
Lokomotiv Moszkva – Atlético Madrid 0-2 (Joao Felix 48., Thomas 58.)

A nap rekordja

Cristiano Ronaldónak a Bayer Leverkusen volt a 33. ellenfele, amely hálójába betalált, ezzel beállította a korábbi Real Madrid-klasszis, Raúl González rekordját. A portugál támadó továbbá megdöntötte Iker Casillas rekordját, aki eddig 101 győztes meccsel rendelkezett a Bajnokok Ligájában, CR-nek pedig a keddi volt a 102. győzelme az első számú kupasorozatban.

A nap ünneplése

Kétszer is betalált a Real Madrid kapujába a a Club Brugge 21 éves támadója, Emmanuel Dennis, aki Cristiano Ronaldo szokásos gólörömével ünnepelte találatait. A nigériai játékos a mérkőzés után elárulta,  a portugál támadó a kedvenc játékosa, nem örül, amiért elhagyta a Real Madridot.

"Azért ünnepeltem így, hogy megmutassam, mit mulasztanak el…” - nyilatkozta Dennis a lefújást követően.

Így magyarázta a Brugge elleni kisiklást a Real Madrid edzője

Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője: "Be kell vallani, hogy nagyon gyengén játszottunk az első félidőben, már az első öt percet nagyon rosszul kezdtük. Nem tudtuk átvenni az irányítást, de a második félidőben már változott a helyzet és a játék képe is, ehhez pedig a játékosok reakciója kellett, amit magunkkal kell vinnünk a következő meccsre is. A második játékrészben szívvel és nagy elkötelezettséggel játszottunk, ami mindent megváltoztatott. Nevetséges volt a két gól, amit a Brugge lőtt, de erről nem is akarok többet mondani. Az ilyesmi megtörténhet, ez a Bajnokok Ligája. Hazai pályán arra kell törekednünk, hogy minél hamarabb eldöntsük a meccset. Nem akarok tiszteletlen lenni az ellenféllel, de esélyük sem lett volna, ha úgy nyomunk az első félidőben, mint a másodikban. Courtois-t azért kellett lecserélnem, mert rosszul lett, nem tudta folytatni a játékot. Az első félidőben mutogathattunk volna Courtois-ra, de mindannyian együtt voltunk a hibásak, és legelőször is engem kell kritizálni, én vagyok a felelős” - írja a goal.com.

A szerdai címlapok

• AS: "Ébresztő!" (Real Madrid-Club Brugge)
  • Metro Sport: "A Spurst sokkolta a Serge-Power" (Tottenham-Bayern München)
  • Star Sport: "Hét és pokol"; "A megalázott Spurs a nemzetköz szint alá került" (Tottenham-Bayern)

A nap trollkodása

A mesternégyest jegyző Bayern-játékos, Serge Gnabry azt írta a közösségi oldalán: "Észak-London piros!" – utalva arra, hogy a Tottenham legnagyobb riválisa az észak-londoni Arsenal, amely színe piros, csakúgy, mint a Bayern Münchené. Gnabry korábban öt éven keresztül játszott az Arsenalban is.

A nap statisztikái

• A Tottenham először kapott hét gólt hazai pályán minden sorozatot figyelembe véve. (OptaJoe)
  • A Bayern München az első külföldi klub, amely hét gólt tudott lőni egy angol csapatnak az európai kupaporondon. (ESPN)
  • Joao Félix az Atlético Madrid legfiatalabb gólszerzője lett a Bajnokok Ligájában - Sergio Agüero rekordját döntötte meg. (UEFA CL Twitter)