BL: Az Ajax a Real után a Juventusszal is végzett, Messi zsenije döntött az MU ellen - videók

A címvédő után a 2017-es BL-döntőst is kiejtette az idény csodacsapata, az Ajax Amszterdam, amely a Real Madrid után a Juventust is idegenben győzte le. Lionel Messi négy perc alatt duplázott, majd Coutinho a második félidőben lőtt parádés gólt, simán továbbment a Barca a Manchester United ellen.
Dudás Gábor 2019. április 16., kedd 22:55
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 16., kedd 22:55

Bajnokok Ligája, negyeddöntők, kedd:

Juventus - Ajax Amszterdam 1-2 (C. Ronaldo 28., ill. van de Beek 34., de Ligt 67.) - továbbjutott az Ajax (3-2)

Cristiano Ronaldo fejesével még vezetett és továbbjutásra állt a Juventus az Ajax Amszterdam ellen, de Van De Beek, majd De Ligt továbblőtte a hollandokat. Az Ajax Madrid után a másik tavalyi döntős "várát" is bevette, sőt, akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna Torinóban.

Barcelona - Manchester United 3-0 (Messi 16., 20., Coutinho 61.) - továbbjutott a Barcelona (4-0)

A Barcelonára csak ráijeszteni tudott a Manchester United, amely már a 3. percben kapufát lőtt a Camp Nouban. Innentől kezdve aztán fokozatosan ráerőltette akaratát a katalán gárda az angolokra, és Lionel Messi négy perc alatt, egy varázslatos, majd egy szerencsés góllal már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdését. Az ötszörös aranylabdás még egy 11-est is majdnem elvégezhetett, de jött a videóbíró.

Philippe Coutinho aztán a második játékrészben óriási bombagóllal állította be a 3-0-s végeredményt.