BL: Álommeccs és 8 gól Manchesterben, nyeregben az Atlético - videók

A Manchester City otthon, az Atlético idegenben szerzett kétgólos előnyt a Bajnokok Ligája keddi nyolcaddöntőin. De hogy!
Dudás Gábor 2017. február 21., kedd 21:40
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 21., kedd 21:40

MANCHESTER CITY – AS MONACO 5-3 (Sterling 26., Agüero 58., 71., Stones 77., Sané 82., ill. Falcao 32., 61., Mbappé 40.) - kihagyott 11-es: Falcao (50.)

Man City: Caballero – Sagna, Otamendi, Stones, Fernandinho (Zabaleta, 62.) – Touré – David Silva, De Bruyne – Sané, Agüero (Fernando, 87.), Sterling (Navas, 89.)

Monaco: Subasic – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (Dirar, 88.) – Bernardo Silva (Moutinho, 84.), Lemar, Mbappé (Germain, 79.) – Falcao

Sárga lap: Agüero (35.), Sterling (35.), Fernandinho (40.), Otamendi (49.), Zabaleta (73.), ill. Glik (9.), Sidibé (25.), Bakayoko (55.), Falcao (67.), B. Silva (76.), Fabinho (81.)

A Monaco 2-1-re és 3-2-re is vezetett az Etihadban, de Sergi Agüero duplájával és két gólpasszával a City fordított, nyert 5-3-ra(!) és nagyszerű mérkőzésen, és kedvező helyzetben várhatja a monacói visszavágót.

Fordulópontot jelentett az egyébként két gólig jutott Radamel Falcao kihagyott 11-ese az 50. percben. A hazaiak egy meg nem adott és jogosnak tűnő büntető miatt reklamálhattak.

BAYER LEVERKUSEN – ATLÉTICO MADRID 2-4 (Bellarabi 48., Savic 68. - öngól, ill. Saúl 18., Griezmann 25., Gameiro 58. - 11-esből, Torres 87.)

Leverkusen: Leno – Henrichs, Dragovic, Ömer Toprak, Wendell – Kampl, Aránguiz – Bellarabi (Pohjanpalo, 66.), Havertz (Volland, 56.), Brandt (Bailey, 87.) – Hernández

Atlético: Moyá – Vrsaljko, Savic, Giménez, Filipe Luís – Koke, Gabi, Saúl, Carrasco (Torres, 78.) – Griezmann (Correa, 78.) Gameiro (Partey, 71.)

Sárga lap: Henrichs (15.), Dragovic (58.), Wendell (64.), Aránguiz (74.), ill. Torres (88.), Gabi (89.), Filipe Luís (90.)

Az Atlético is kétgólos előnyben várhatja a második találkozót, de a madridiak ráadásul idegenben győztek egy ugyancsak gólgazdag mérkőzésen, a Bayer Leverkusen otthonában. A német csapat az első félidőben már mínusz kettővel állt, de a második félidőben előbb 2-1-re, majd 3-2-re zárkózott fel, sőt, volt helyzete a 3-3-hoz is.

Ehelyett jött a csereként beállt Torres, és egy fejessel nem csak a meccset, de alighanem a továbbjutást is eldöntötte. A végén a spanyolok még növelhették is volna fórjukat.