BL: Kiesett a City, az Atlético továbbjutott - videó

A Monaco 3-1-re legyőzte a Manchester Cityt a BL-nyolcaddöntő visszavágóján, így továbbjutott. Ugyancsak a nyolc között van az Atlético Madrid is.
Privacsek András 2017. március 15., szerda 21:37
Szerző: Privacsek András 2017. március 15., szerda 21:37

A Monaco kiválóan kezdett a City elleni visszavágón. A hazaiak 28 perc alatt ledolgozták a Manchesterben összeszedett kétgólos hátrányukat. A sérülés miatt Falcaót nélkülöző Monaco már 8. percben vezetést szerzett, miután Mbappé két méterről lőtt a kapuba. A 28. percben egy jobbról jövő beadás után Fabinho 8 méterről volt eredményes.

A második félidőre a City rájött, hogy futballoznia kellene, uralták is a játékot az angolok. A 65. percben Agüero 13 méteres ziccerét bravúrral védte Subasic. Nem sokkal később összejött a nagyon fontos gól a manchesterieknek: egy kipattanó után Sané varrta fel a labdát a léc alá. A 77. percben újra a Monaco állt továbbjutásra, miután Bakayoko fejelt 10 méterről a hálóba. A folytatásban több gól nem esett, így a Monaco jutott tovább.

Monaco - Manchester City 3-1 (Mbappé, 8., Fabinho 28., Bakayoko 77., ill. Sané 71.), továbbjutó a a Monaco 6-6-al, idegenben lőtt több góllal

Monaco: Subasic - Mendy, Jemerson, Raggi, Sidibe - Lemar, Bakayoko, Fabinho -  Silva, Germain, Mbappé

Manchester City: Caballero - Sagna, Stones, Kolarov, Clichy - Fernandinho - Sterling, de Bruyne, Silva, Sane – Agüero
A mérkőzés góljai:

{div}{module monacovideo}{/div}

{div}{module monaco2video}{/div}

{div}{module cityvideo}{/div}
{div}{module monaco3video}{/div}

A másik mérkőzésen gól nélkül zárt az Atlético és a Leverkusen.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok: Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, Bayern München, Dortmund, Leicester, Monaco.

A negyeddöntők sorsolását pénteken 12 órától tartják.

Atlético Madrid - Leverkusen 0-0, továbbjutó az Atlético 4-2-vel

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Gimenez, Godin, Hernandez - Saul, Partey, Koke, Carasco - Griezmann, Correa

Leverkusen: Leno - Hilbert, Jedvaj, Dragovic, Wendell - Bellarabi, Baumgartlinger, Kampl, Brandt - Hernandez, Volland

ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.
Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.