BL: 690 perc után gólt kapott a Juve, de simán döntős lett - videó

2-1-re nyert a visszavágón a torinói gárda és 4-1-s összesítéssel jutott a június 3-i, cardiffi fináléba. Buffon nagy sorozata megszakadt.
Dudás Gábor 2017. május 9., kedd 20:38
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 9., kedd 20:38

Juventus – AS Monaco 2-1 (Mandzukic 33., Dani Alves 44., ill. Mbappé 69.) – összesítésben: 4-1

Juventus: Buffon – Barzagli (Benatia, 85.), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Khedira (Marchisio, 10.), Pjanic, Alex Sandro – Dybala (Cuadrado, 54.), Mandzukic – Higuaín

Monaco: Subasic – Raggi, Glik, Jemerson, Sidibé – Mendy (Fabinho, 54.), Bakayoko, Joao Moutinho, Bernardo Silva (Lemar, 69.)– Falcao, Mbappé

1. FÉLIDŐ:

Agilisabban kezdett a kétgólos hátrányban lévő Monaco, Mbappé a kapufát is eltalálta az 5. percben - igaz, lesről.

A 10. percben máris cserélnie kellett a Juventusnak, Khedira sérült meg és Marchisio állt a helyére.

A 22. percig kellett várni az első igazán nagy Juve-lehetőségre, Higuaín került ziccerbe, de picit flegmán kapura emelt labdáját kivágták az üres porta torkából. Két perccel később Mandzukic 11 méteres lövését védte bravúrral az ugyancsak horvát Subasic. Nem sokkal ezután megint a támadó került helyzetbe és fejelt a bal felső sarok mellé.

A 33. percben aztán sokadjára, de csak betalált Mandzukic: Dani Alves beadását követően a fejesét még védte honfitársa, a kipattanót azonban közelről a léc alá vágta a csatár (1-0).

Három perccel később Higuaín is eredményes volt, de lesről lőtt a hálóba. Az argentin pillanatokkal később is villant, de Subasic védte lapos löketét.

A 42. percben Chiellini nagy mentést mutatott be egy Monaco-lehetőségnél, öngól-veszélyesen, de kirúgta a labdát a kapu előtt Falcao elől. A másik kapunál egy újabb Subasic-bravúr következett, ezúttal Dybala lövésénél volt a helyén a Monaco kapusa.

A 44. percben aztán méltó megkoronázást kapott a félidő, a brazil Dani Alves a 44. percben kapásból ágyúzta a hálóba 19 méterről a Subasic kapusról elé hulló labdát, végképp eldöntve a továbbjutás kérdését (2-0).

2. FÉLIDŐ:

A szünet után a csereként másodpercekkel korábban beállt Cuadrado került helyzetbe rögtön, de nagyot mentettek előle.

A 67. percben Mbappé még csak tesztelte Buffont, a 69. percben aztán be is vette a legendás kapus hálóját. A 18 éves támadó közeli találata egyben azt is jelentette, hogy 690 perc után megszakadt a Juventus nagy sorozata, ennyi idő telt el azóta, hogy a torinóiak gólt kaptak a BL-ben. Ezzel egyébként az olasz gárda az örökranglista második helyére lépett fel, csak az Arsenal 995 perce (2005-2006) múlta eddig felül a szériájukat.

A meccs utolsó negyede kicsit a keménykedésekről is szólt, voltak kisebb-nagyobb tüskék, foci már kevesebb. A Juve végül összességében simán és teljesen megérdemelten, 4-1-s összesítéssel múlta felül a BL-idény a harmadik selejtezőkörből(!) a négy közé jutott meglepetéscsapatát, így 2015 után ismét döntőt játszhat az elitsorozatban.

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.