Allegri: Egy helyzete volt a Tottenhamnek, Guardiola: Hiába a 0-4, még nem vagyunk a 8 között – BL-visszhangok, fontos mutatók

Harry Kane klasszisokat előzött meg a BL történetében, a Juve edzője beszólt a Tottenhamnek, a Basel trénere a hatékonyságukat kérdőjelezte meg, míg Guardiola nem érzi a csapatát a legjobb nyolc között. Visszhangok, nyilatkozatok keddről.
Csakfoci Admin 2018. február 14., szerda 8:54
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 14., szerda 8:54

Bajnokok Ligája, kedd, eredmények:

Nyolcaddöntő, 1. mérkőzések

Basel – Manchester City 0-4 (Gündogan 14., 53., Bernardo Silva 18., Agüero 23.)

Tottenham – Juventus 2-2 (Higuaín 2., 9. – 11-esből, ill. H. Kane 35., C. Eriksen 71.)

Nyilatkozatok:

Raphaël Wicky (Basel): Az első gólt szöglet, a másodikat bedobás után kaptuk. Egy tökéletes estére lett volna szükségünk, hogy egy jó eredményt érjünk el. Szükségünk lett volna a hatékonyságunkra, amelyeket az ellenfeleink a BL ezen szakaszán rendre megmutatnak.

Pep Guardiola (Manchester City): Kiváló eredmény született, majdnem a legjobb nyolc csapat között vagyunk. A BL-ben a párharcok 180 percig tartanak, a visszavágót nem vesszük félvállról. Gündogan a sérülése miatt félévet kihagyott, és ezért különösen elégedettek vagyunk vele. Még csak február van, de a Premier League-ben jó helyen állunk, és mellette majdnem a negyeddöntőben vagyunk a BL-ben, emellett a döntősök vagyunk a Ligakupában, és hétfőn az FA-Kupa negyeddöntőjében is továbbjuthatunk.

Szűk félóra alatt a Manchester City eldöntötte a továbbjutó kilétét, hiszen már 23. perc után 0-3 állt az eredményjelző, a 0-4-s végeredményt Gündogan állította be.

– Kevin de Bruyne minden sorozatot figyelembe véve 19 gólpassznál jár a 2017-18-as szezonban, ami öttel több, mint bármelyik Premier League játékosnak.

– Mellette Sergio Agüero a City mind a négy idegenbeli meccsén betalált, amire csak a Dwight Yorke volt képes az MU színeiben.

– A City belga hátvédje, Vincent Kompany 650 nap után ismét pályára léphetett a BL-ben, legutóbb 2016. május 4-én a Real Madrid ellen játszott.

A Manchester City legközelebb március 7-én fogadja a Baselt.

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját? Nyerj itt!

Massimiliano Allegri (Juventus):Jó meccset játszottunk, néhány Juventus-hibával, de ezeket azért vétettük, mert az ellenfél letámadott minket. Buffon kettő nulla után hatalmasat védett, megvolt a lehetőségünk a gólszerzésre, és büntetőt is kihagytunk. A kétgólos előny birtokában meglehetősen visszahúzódtunk, lassan játszottunk, ami részben azért a Tottenham erejének is köszönhető. A Tottenham technikás csapat, de egy Buffon-védéstől eltekintve nem volt különösebb helyzete. Elveszítettük a labdát, és ezt kihasználták. A visszavágón már játszani fog Dybala és Matuidi is.

Mauricio Pochettino (Tottenham):Fantasztikus mérkőzést játszottunk. Kissé latymatag módon kezdtük a találkozót és ennek eredményeképpen két gólt kaptunk, de aztán megembereltük magunkat, és megmutattuk az igazi énünket. Csak gratulálni tudok a játékosaimnak, hogy Torinóban kétgólos hátrányból fel tudtak állni. Sokkal érettebbek vagyunk, mint korábban és már az utóbbi időben is arról beszéltünk, hogy mennyit fejlődtünk, és mennyit tudtunk előre lépni.

– Harry Kane folytatta a gólgyártást és a top5 bajnokságot tekintve az angol csatár a legeredményesebb 33 góllal. Kane több gólt rúgott az első kilenc BL-mérkőzésén, mint a sorozat történetében Ronaldinho, Simeone Inzanghi, Didier Drogba és Diego Costa.

– A Juventus veretlen maradt 22. hazai BL-meccsén - 14 győzelem, 8 döntetlen- a mérlegük.

A Juventus először kapott egynél több gólt 2018-ban.

– Mousa Dembélének 99-ből 94 jó passza volt.

A visszavágóra ugyancsak március 7-én kerül sor.

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)
Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.