Salah rekorddal, a topcsapatok győzelemmel búcsúztak a Premier League-idénytől - videók, tabella

Vasárnap délután véget ért a Premier League 2017/2018-as idénye. Ez történt az utolsó fordulóban.
Dudás Gábor 2018. május 13., vasárnap 18:12
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 13., vasárnap 18:12

A már bajnok City és az ezüstérmes United is nullára verte ellenfelét a záráson, de egyiküknek sem volt egyszerű a dolga. A 100 pontos álomhatárt is elérő Guardiola-csapat csak egy, a 94. percben esett Gabriel Jesus-gólnak köszönhette a győzelmet a Southampton otthonában, Mourinhóék ugyancsak 1-0-ra tudták verni otthon a Watfordot, itt Rashford szerezte a gólt a 34. percben.

A BL-döntőre is "melegítő" Liverpool összességében könnyedén, 4-0-ra verte az újonc és bennmaradó Brightont. Gólt szerzett az a Mohamed Salah is, aki első játékosként érte el a 32 találatot azóta, hogy 38 fordulós a PL (Alan Shearer, Cristiano Ronaldo és Luis Suarez csúcsát adta át a múltnak), ezzel az egyiptomi támadó természetesen a gólkirályi címet is begyűjtötte. A Vörösök végeztek a negyedik pozícióban.

Merthogy a Tottenham óriási meccsen, 5-4-re verte a Leicestert, ezzel a harmadik helyen végzett. Kitettek magukért a találkozón az angol válogatott csatárai, Kane, illetve Vardy is duplázott (de két gólig jutott a hazaiaknál az argentin Lamela is).

A "csak" ötödik Chelsea súlyos, 3-0-ás pofont kapott Antonio Conte utolsó bajnoki meccsén és lemaradt a BL-indulásról Newcastle-ben, az Arsenal viszont Aubameyang góljának köszönhetően szépen köszönt el Arséne Wengertől a Huddersfield stadionjában.

A három kieső a Swansea, a Stoke City és a West Bromwich Albion lett. Feljutott a Wolverhampton és a Cardiff City már, míg a harmadik PL-pozícióért még négy csapat versenyez a Championship rájátszásában.

Premier League, 38. forduló:

Southampton – Manchester City 0-1 (G. Jesus 94.)

Manchester United – Watford 1-0 (Rashford 34.)

Tottenham Hotspur – Leicester City 5-4 (Kane 7., 76., Lamela 49., 60., Fuchs 53. - öngól, ill. Vardy 4., 76., Mahrez 16., Iheanacho 47.)

Liverpool – Brighton 4-0 (Salah 26., Lovren 40., Solanke 53., Robertson 85.)

Newcastle United – Chelsea 3-0 (Gayle 23., A. Pérez 59., 63.)

Huddersfield – Arsenal 0-1 (Aubameyang 38.)

West Ham United – Everton 3-1 (Lanzini 39., 82., Arnautovic 63., ill. Niasse 74.)

Burnley – Bournemouth 1-2 (Wood 39., ill. King 74., Wilson 93.)

Swansea City – Stoke City 1-2 (A. King 14., ill. Badou N'Diaye 31., Crouch 41.)

Crystal Palace – West Bromwich Albion 2-0 (Zaha 70., Van Aanholt 78.)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.