Premier League: Mané-dupla, százszázalékos maradt a Liverpool – videó

Az angol élvonalbeli bajnokság 5. fordulójának nyitómérkőzésén az éllovas Liverpool hazai pályán 3-1-re legyőzte a Newcastle Unitedet.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 14., szombat 15:39
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 14., szombat 15:39

Liverpool - Newcastle 3-1 (Mané 28., 40., Salah 72., ill. Wilems 7.)

A kéthetes válogatott szünet után az angol bajnokság éllovasa, a Liverpool hazai pályán fogadta a Newcastle Unitedet. A hazaiak már a 7. percben hátrányba kerültek, miután egy kontratámadás végén Wilems egy csellel megverte ellenfélét, majd a bal felső sarokba bombázott (0-1).

A kapott gól után a Liverpool átvette a kezdeményezést és a 26. percben egyenlített: Robertson passza után Mané lőtte ki a bal felső sarkot (1-1). A folytatásban a hazaiak nyomtak és végig fölényben voltak, Firmino kiugratása után a szlovák válogatott kapus, Martin Dúbravka bizonytalanul jött ki a kapujából, így a labda Mané elé került, aki higgadtan passzolt a kapuba (2-1).

A 3-1-es végeredményt Salah állította be, aki Firmino passza után volt eredményes, így a Liverpool ötödik meccsét is megnyerte és hibátlanul vezeti a Premier League tabelláját.