Gálázva nyírta ki a Liverpool a City óriási sorozatát - videó

22 veretlen meccs után kapott négyet Pep Guardiola listavezető csapata, egymás múlták felül a Liverpool gólszerzői, lenyűgöző találatok születtek.
Dudás Gábor 2018. január 14., vasárnap 18:56
Szerző: Dudás Gábor 2018. január 14., vasárnap 18:56

TABELLA: A Premier League állása itt!

2017 tavaszán, az FA-kupa elődöntőjében kapott ki utoljára a Manchester City Angliában, azóta viszont egyértelmű uralkodója volt a bajnokságnak Pep Guardiola csapata, amely 22 fordulót követően 20 győzelemmel és mindössze 2 döntetlennel vezette a Premier League tabelláját.

Ezek után hatalmas meglepetés, hogy négy gólt kapva, 4-3-re kapott ki a City Liverpoolban, bár tegyük hozzá, hogy a Vörösök sem kaptak október 22. óta. Most pedig valóságos gálát rendeztek: Firmino, Mané és Salah is szépségdíjas gólt szerzett, a Pool második és harmadik találata között pedig mindössze 126 másodperc telt el.

A City a hajrát nagyon megnyomta és 4-1-ről is fel tudott állni, de végül pont nélkül maradt az Anfielden. A City így is 15 ponttal vezet az egy meccsel kevesebbet játszott manchesteri rivális, a United előtt, míg a Liverpool feljött a harmadik helyre a tabellán.

Premier League, 23. forduló:

Liverpool – Manchester City 4-3 (Oxlade-Chamberlain 9., Firmino 59., Mané 61., Salah 68., ill. Sané 40., B. Silva 84., Gündogan 91.)

Bournemouth – Arsenal 2-1 (C. Wilson 70., Ibe 74., ill., Bellerin 52.)

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.