Hiába vezetett az Arsenal a manchesteri rangadón - videó

2-1-re győzött a City, de a Tottenham is fordítani tudott vasárnap. Premier League-gólok.
Dudás Gábor 2016. december 18., vasárnap 18:00
Szerző: Dudás Gábor 2016. december 18., vasárnap 18:00

TABELLA: A Premier League állása itt - kattints!

Már az 5. percben vezetést szerzett az Arsenal a manchesteri Etihad Stadionban (Walcott gólját Alexis Sanchez készítette elő), sőt, a félidőben is Wenger csapata állt jobban.

A szünet után nem sokkal azonban jött a fiatal német, Sané a leshatáron (vagy picit azon túl…) indult el David Silva passzával és a jobb alsóba lőtt 12-13 méterről. Az Arsenal a gyengélkedő Özillel egyre kevesebbet tudott felmutatni támadásban, és végül a City fölénye fordításhoz vezetett. A 71. percben De Bruyne kiváló átadását Sterling értékesítette, megnyerve a meccset csapatának. A City ezzel feljött a második helyre (az Arsenal negyedik) és szurkolhat a hétfői liverpooli derbin az Evertonnak.

A Tottenham is 0-1-ről nyerte meg vasárnapi bajnokiját a Burnley ellen, a londoniak Alli és Rose góljával válaszoltak Barnes vezető találatára.