Gól a 106. percben, 85 éve nem volt ilyen: Kupadöntős az Arsenal - videó

Nagyszerű hangulatú, kapufákkal, három góllal és hosszabbítással is tarkított meccsen jutott az FA-kupa döntőjébe az Arsenal.
Dudás Gábor 2017. április 23., vasárnap 16:34
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 23., vasárnap 16:34

A londoni Wembley-ben az FA-kupa elődöntőt legutóbb 1932-ben, azaz 85 éve elveszítő(!) – akkor is az Arsenal ellen – Manchester City szerzett vezetést, Agüero révén (Sterling már korábban, még a 40. percben betalált, de azt a játékvezető érvénytelenítette a partjelző vitatott beintése nyomán), a második félidő közepén, de a gólnál lemaradó Monreal kilenc perccel később egyenlíteni tudott.

Touré (Cech óriási bravúrja is kellett hozzá), illetve a másik oldalon Welbeck is eltalálta a kapufát a hajrában, de az eredmény nem változott, jöhetett a 30 perces ráadás.

Ami aztán az Arsenalnak sikerült jobban, Alexis Sanchez közelről lőtt góljával 106. perc) végül 2-1-re győztek az Ágyúsok, így ott lesznek az FA-kupa május 27-i fináléjában, ahol a nagy rivális Chelsea lesz majd az ellenfelük.

FA-KUPA, ELŐDÖNTŐ:

Arsenal – Manchester City 2-1 – hosszabbítás után (Monreal 71., A. Sanchez 106., ill. Agüero 62.)