Szuperkupa: 11-esekkel dőlt el a Liverpool-Chelsea finálé - videó

Az Isztambulban megrendezett európai Szuperkupa döntőjében a Liverpool 1-1-re végzett a Chelsea-val a rendes játékidőt követően. A kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott döntést, a 11-esek után a Pool örülhetett.
Privacsek András 2019. augusztus 14., szerda 22:54
Szerző: Privacsek András 2019. augusztus 14., szerda 22:54

Először volt hölgy játékvezetője a Szuperkupának, a Liverpool – Chelsea döntőt a francia Stephanie Frappart vezette.

Meglepetésre a Chelsea kezdte jobban a mérkőzést, jelezvén, hogy kiheverte az MU elleni 0-4-et.  Pedro éles szögből leadott lövésénél még a felső léc még megmentette a BL-győztest, a 35. percben azonban Pulisic remek passza után Giroud gurított 7 méterről a bal sarokba. Nem sokkal később Pulisic egy remek egyéni teljesítmény után 16-ról kilőtte a jobb sarkot, de mivel lesről indult, érvénytelen volt a gól.

A második félidő elején egyenlített a Pool: a csereként beállt Firmino Kepa előtt áttette a labdát Manénak, aki közelről a kapuba piszkálta. A 75. percben Kepa 10 másodpercen belül két hatalmas védést mutatott be, előbb Salah lövését ütötte ki, majd van Dijk közeli duplázást tolta a lécre.

Újabb gól nem született, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, amelynek az 5. percében Firmino gurított vissza, Mané pedig 11 méterről a léc alá vágta a labdát. A 100. percben Adrián buktatta Abrahamot a 16-oson belül, a 11-est Jorginho higgadtan értékesítette. Több gól nem esett, a 11-esek döntöttek: az első négy körben senki nem hibázott, az ötödik párosban Salah magabiztos volt, Abraham középre tartó labdáját azonban Adrián kirúgta, így Szuperkupa-győztes a Liverpool.

Liverpool - Chelsea 2-2 (Mané 48., 95.,  ill. Giroud 35., Jorginho 100. - 11-esből), 11-esekkel: 5-4

Liverpool: Adrian - Gomez, Matip, van Dijk, Robertson (Alexander-Arnold, 91.) - Milner (Wijnaldum, 64.), Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain (Firmino, 46.), Salah, Mané (Origi 103.)

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Christensen (Tomori, 85.), Emerson - Kanté, Jorginho, Kovacic (Barkley, 101.) - Pulisic (Mount, 74) Giroud (Abraham, 74.), Pedro