Bombagól is kellett a Chelsea-gálához, Salah volt a Pool hőse – videó, tabella

A Kékek a Stoke Cityt lépték le egy ötössel, a Vörösök a Leicester ellen álltak fel hátrányból. Így alakultak a Premier League szombat délutáni összecsapásai.
Budai László 2017. december 30., szombat 17:54
Szerző: Budai László 2017. december 30., szombat 17:54

Az Everton elleni döntetlen után a Chelsea nem bízta a véletlenre a Stoke elleni mérkőzést. Kevesebb mint 25 perc alatt háromgólos előnyt alakított ki: előbb Rüdiger fejelt közelről a kapuba, majd Drinkwater lőtt bombagólt és Pedro is remek találatot szerzett 16 méterről. A végeredményt Willian második játékrészben értékesített 11-ese és Zappacosta találata állította be (5-0).

A Chelsea góljai

A Liverpool bár hamar hátrányba került a Leicester elleni bajnokin, végül Salah második félidőben szerzett duplájával fordított és nyert (2-1). Az egyiptomi 21 bajnokin a Pool 21 góljában volt benne ebben a szezonban (16 találat, öt gólpassz).

A Swansea az utolsó percekben lőtt gólokkal fordított és verte a Watfordot, így elkerült az utolsó helyről (1-2).

Rémisztő sérülést szenvedett a MU sztárja - fotók, videó
Romelu Lukakut már a 14. percben le kellett cserélni, miután összefejelt az ellenfél labdarúgójával.

TABELLA: ÍGY ÁLL A PL

Premier League, 21. forduló

Bournemouth-Everton 2-1 (Fraser 33., 89., ill. Gueye 57.)

Chelsea-Stoke 5-0 (Rüdiger 4., Drinkwater 9., Pedro 23., Willian 73. – 11-esből, Zappacosta 89.)

Huddersfield-Burnley 0-0

Newcastle-Brighton 0-0

Watford-Swansea 1-2 (Carrillo 11., ill. J Ayew 86., Narsingh 90.)

Liverpool-Leicester 2-1 (Salah 52., 76., ill. Vardy 3.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.