Befejezi pályafutását Tomas Berdych, a csehek 2010-ben wimbledoni döntős teniszezője.
A 34 éves játékos eredetileg szombaton akarta bejelenteni döntését a londoni ATP-világbajnokságon, de édesapja elárulta a hírt a Blesk bulvárlapnak.
- Meglepetés lett volna - írta ki közösségi oldalára Berdych, aki 2015 májusában negyedik volt a világranglistán.
It was supposed to be a surprise 🙈😎 #london pic.twitter.com/vBGdMMkxT0
— Tomáš Berdych (@tomasberdych) November 13, 2019
A Valasske Meziriciben született teniszező - aki az összes Grand Slam-tornán eljutott az elődöntőig - kilenc éve Rafael Nadaltól kapott ki a wimbledoni fináléban. Emellett 13 tornát nyert meg, 29,5 millió dollárt "ütögetett" össze, és kétszer (2012, 2013) hódította el a válogatottal a Davis Kupát.
Az utóbbi években csípősérülés miatt alig versenyzett, s jelenleg csak 103. az ATP-rangsorban. (MTI)
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.