Nemcsakfoci: Vettel kiesett, Bottas pályacsúccsal nyitott az F1-es osztrák időmérőn

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a Forma-1-es idénynyitó Osztrák Nagydíj szombati időmérő edzését, így vasárnap ő rajtolhat az élről.
Csakfoci Admin 2020. július 4., szombat 16:10
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 4., szombat 16:10

A 30 éves pilótának ez pályafutása 12. pole pozíciója. Bottas mellől csapattársa, a címvédő és hatszoros világbajnok brit Lewis Hamilton startol majd, míg a harmadik rajtkocka Max Verstappené, a Red Bull holland versenyzőjéé lett. Kiváló időmérőt futott Lando Norris a McLarennel, és Sergio Perez a Racing Point volánja mögött. Előbbi a negyedik, utóbbi a hatodik helyről kezdheti majd meg a futamot.

A Ferrari szempontjából beigazolódott a szakértők többségének a gyanúja, a maranellói istálló autója egyelőre nem tűnik igazán versenyképesnek.

A monacói Charles Leclerc csak a hetedik, míg a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel csupán a 11. lett az időmérőn.

Az idény első versenyhétvégéje szigorú egészségvédelmi intézkedések között és zárt kapuk mögött zajlik. Az elmúlt egy hétben több mint négyezer koronavírus-tesztet végeztek el a csapatoknál, és mindegyik negatív eredményt hozott.

A 71 körös Osztrák Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik. (MTI)