Nemcsakfoci: Verstappen behúzta a kaotikus időmérőt, Hamilton csak a harmadik lett

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 16:45
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 16:45

A világbajnoki pontversenyben nyolcpontos lemaradással második helyen álló 23 éves pilótának ez az idei hatodik, és pályafutása kilencedik pole pozíciója.

Az esős időmérő legnagyobb meglepetését George Russell okozta, aki a mezőny egyik leggyengébb autójával, a Williamsszel a második rajtkockából startolhat majd a futamon. A 23 éves brit versenyző megelőzte a címvédő és hétszeres világbajnok honfitársát, Lewis Hamiltont, aki csupán harmadikként zárt a Mercedesszel. A Williams legutóbb 2017-ben végzett ehhez hasonlóan előkelő pozícióban időmérőn.

A Mercedes másik versenyzője, a finn Valtteri Bottas nyolcadik lett, de - a Magyar Nagydíj rajtja után általa okozott baleset miatt kapott - öt rajthelyes büntetése miatt ő csak a 13. kockából startolhat.

Az időmérő edzés csaknem egy órán keresztül szünetelt, miután a harmadik szakasz elején Lando Norris (McLaren) az esőtől nedves aszfalton elveszítette az uralmát versenyautója felett a legendás Eau Rouge kanyarban és a szalagkorlátnak csapódott. A 21 éves brit versenyző komolyabb sérülés nélkül megúszta az esetet, de további vizsgálatokra a pálya kórházába szállították.

A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol. (MTI)