Nemcsakfoci: Verstappen behúzta a kaotikus időmérőt, Hamilton csak a harmadik lett

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 16:45
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 16:45
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A világbajnoki pontversenyben nyolcpontos lemaradással második helyen álló 23 éves pilótának ez az idei hatodik, és pályafutása kilencedik pole pozíciója.

Az esős időmérő legnagyobb meglepetését George Russell okozta, aki a mezőny egyik leggyengébb autójával, a Williamsszel a második rajtkockából startolhat majd a futamon. A 23 éves brit versenyző megelőzte a címvédő és hétszeres világbajnok honfitársát, Lewis Hamiltont, aki csupán harmadikként zárt a Mercedesszel. A Williams legutóbb 2017-ben végzett ehhez hasonlóan előkelő pozícióban időmérőn.

A Mercedes másik versenyzője, a finn Valtteri Bottas nyolcadik lett, de - a Magyar Nagydíj rajtja után általa okozott baleset miatt kapott - öt rajthelyes büntetése miatt ő csak a 13. kockából startolhat.

Az időmérő edzés csaknem egy órán keresztül szünetelt, miután a harmadik szakasz elején Lando Norris (McLaren) az esőtől nedves aszfalton elveszítette az uralmát versenyautója felett a legendás Eau Rouge kanyarban és a szalagkorlátnak csapódott. A 21 éves brit versenyző komolyabb sérülés nélkül megúszta az esetet, de további vizsgálatokra a pálya kórházába szállították.

A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol. (MTI)

Átigazolások
MTK/Misleny
Új érkezők
A Kozármisleny meghatározó játékosa, Horváth Dániel szerződést kapott az MTK-tól. A 21 éves Vajda Roland játékjogát megszerezték a Puskástól, a játékost pedig kölcsönadták a Mislenynek.
Légiósok
Gazdag helyzete
Erősíteni kell az eddig gyengélkedő Columbus Crew támadósorán, és kérdéses, hogy az átalakított csapatban milyen szerepet szánnak majd Gazdag Dánielnek.
AC Milan
Navarrót kinevezték
Az AC Milan tartalékcsapatának, az U23-as Milan Futurónak lett a vezetőedzője Sergio Navarro, aki az előző szezonban negyediknek kormányozta be a Lokit.
Tovább az összes átigazoláshoz