Nemcsakfoci: Újra bejutott az Euroliga négyes döntőjébe Sopron női kosárcsapata

Péntek este a francia Bourges vendégeként aratott óriási sikert a Sopron Basket az Euroliga negyeddöntőjének második felvonásán. Roberto Iniguez vezetőedző csapata a Final Four elődöntőjében a Jekatyerinburggal csap össze.
Nyikes Zoltán 2019. március 9., szombat 13:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. március 9., szombat 13:22

Az előző idényben ezüstérmes Sopron győzött a francia Bourges vendégeként pénteken a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra megnyerte a párharcot, és ismét bejutott a négyes döntőbe.

A friss Magyar Kupa-aranyérmes és az NB I-bem alapszakaszgyőztes Sopron a pályaelőnyt kihasználva érkezett Bourges-ba az egyik fél második sikeréig tartó párharc folytatására, miután kedden óriási csatában 66-65-re nyert a Novomatic Arénában.

A pénteki mérkőzést remekül kezdte a magyar csapat, több lepattanót szedett ellenfelénél, és főként a szerb Tina Jovanovic révén előnnyel zárta a nyitónegyedet. A házigazdák a folytatásban sem tudták lerázni Roberto Iniguez együttesét, és a kemény védekezést jelzi mindkét oldalon, hogy a második játékrészben négy perc alatt csak öt pont született. A nagyszünetig a szintén szerb Aleksandra Crvendakic vitte a prímet a vendégeknél, így 20 perc elteltével 29-34 volt az állás.

Térfélcsere után a Sopron már 11 ponttal elhúzott (36-47), majd beleerősített Olivier Lafargue együttese, és legjobbja, Marine Johannes kosaraival az utolsó játékrész 45-51-ről indult. Ekkor a magyar bajnok még mindig csak egy triplánál tartott. A Bourges mindent egy lapra feltéve rohamozott, de Crvendakic hármasával 57-68 állt a nagyórán három perccel a vége előtt, majd 15 pontra meglépett a Sopron. A hajrára már teljesen szétesett a francia gárda, így a Sopron 2-0-ra megnyerte a negyeddöntőt, és 2009, illetve 2018 után harmadszor bejutott a Final Fourba.

"Nehéz most megszólalni" - kezdte értékelését a klub honlapján Roberto Iniguez. "Amikor két éve idejöttem Sopronba, és beszélgettünk az ügyvezetővel a célokról, akkor ő azt mondta, hogy reményei szerint a második év végére eljuthatunk az Európa Kupa legjobb négy csapata közé.

"Erre csak annyit mondtam, hogy én világ életemben nagy Euroliga-célokért küzdöttem, ezért jöttem ide is. Most pedig elmondhatjuk, hogy két egymást követő évben ott lehetünk Európa legjobb négy csapata között" - szögezte le a spanyol tréner, hozzátéve, felfoghatatlan ez az eredmény, nagyon büszke a játékosaira, és ez élete legjobb szezonja.Volt már nagyobb kvalitású, erősebb csapatom, több is, de sehol nem hittek ennyire a munkában, és sehol nem dolgoztak olyan keményen a játékosok, mint ebben a klubban. Elismerésem a Bourges csapatának is, ők is megérdemelték volna, hogy ott legyenek a Final Fourban" - tette hozzá a szakember.

A sorozat végjátékára április 12. és 14. között kerül sor az egyik résztvevő csapat otthonában.

A másik három negyeddöntő ugyancsak két mérkőzésig tartott: a címvédő Jekatyerinburg, a szinté orosz Dinamo Kurszk és a cseh USK Praha is idegenbeli sikerrel harcolta ki a négyes döntőt.

Ami a Final Four elődöntőjének a párosítását illeti, a nemzetközi szövetség honlapja szerint Sopron a Jekatyerinburggal csap össze a tavalyi, soproni finálé "újrajátszásában", a másik ágon pedig a legutóbb bronzérmes Kurszk találkozik a Prahával.