Nemcsakfoci: Újabb magyar bravúr a kézilabda Európa-bajnokságon

Magyarország 29-28 arányú győzelmet aratott Szlovénia ellen a férfi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság második fordulójában. A malmöi kézilabda meccsen az első félidőt még a szlovénok nyerték, akkor az eredmény 16-13 volt.
Dudás Gábor 2020. január 19., vasárnap 18:10
Szerző: Dudás Gábor 2020. január 19., vasárnap 18:10

A magyar válogatott három gólos hátrányból felállva nyert meg azt a mérkőzést, amelynek inkább Szlovénia volt az esélyese.

A magyar kézilabda-válogatott ellenfele eddig 100 százalékos volt. A szlovénokat az a Ljubomir Vranjes vezette, aki korábban a Veszprém és válogatott edzője is volt. A svéd szakember nem túl jó szájízzel hagyta itt az országot, de azt nyilakozta, hogy nincs rossz érzés benne a magyarok elleni meccs miatt.

A szlovénok korában a svédeket 21-19-re, Izlandot 30-27-re verték.

A másik meccsen Izland 28-25-re legyőzte Portugáliát. Kiválóan kezdtek az izlandiak, a 13. percben már 7-1-re vezettek, ezt követően azonban egy gólra felzárkóztak a portugálok, akik a 37. percben átvették a vezetést. A folytatásban szoros volt a meccs, de mindig a szigetország csapata tartott előrébb, és végül három találattal nyert.

A második forduló utolsó mai mérkőzését Norvégia és Svédország játssza. A magyar válogatott továbbjutásához az első két hely megszerzésére lenne szükség. (MTI)

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 2. forduló:

Szlovénia - Magyarország 28-29 (16-13)

Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Balogh 2 (1), Bánhidi 9, Bóka 1, Fekete, Győri 3, Hornyák, Ligetvári 6, Máthé 2, Nagy B. 3, Rosta 2, Sipos, Szita 1, Tóth, Ubornyák

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.