Nemcsakfoci: Tomori-kiállítás, döntetlent játszott a Fradi kézicsapata

A Ferencváros 31-31-es döntetlent játszott a Siófok vendégeként a női kézilabda NB I szombati rangadóján.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 21., szombat 21:50
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 21., szombat 21:50

A hazaiak spanyol irányítója, a nyári szünetben éppen az FTC-től igazolt Nerea Pena sérülés miatt ezúttal sem játszhatott. Az EHF Kupa címvédője ráadásul a hetedik percben elveszítette Tomori Zsuzsannát, akit a játékvezetők súlyos szabálytalanság miatt piros lappal kizártak a videobíró használata után.

Mindezek ellenére jól kezdett a Siófok, hatékony védekezésének köszönhetően fokozatosan növelte előnyét, ám egy 4-0-s sorozattal a fővárosiaknak sikerült felzárkózniuk (12-11). A szünet előtt Andrea Kobetic vezérletével ismét ellépett a házigazda, ám Schatzl Nadine eredményes szélsőjátékával egy találatra csökkentette hátrányát a Ferencváros.

Háfra Noémi góljával, a 34. percben vezetett először az FTC, amelynek tehetséges fiatal kézilabdázói jól bírták a rangadó tempóját, a Siófok tapasztalt játékosai viszont fáradni látszottak. A házigazdák négygólos hátrányba kerültek, ekkor még nem tudtak megújulni, sokat hibáztak. A folytatásban egy újabb 4-0-s szériát produkáltak a vendégek, és az 51. percben már hattal vezettek, ráadásul Katarina Jezic is piros lapot kapott, a Siófok azonban egy 5-0-s sorozattal váratlanul felzárkózott (29-30).

A fővárosiak a végjátékra - harmadik kiállítása miatt - elveszítették Danick Sneldert, és mivel a hazaiak egyenlítése után az utolsó két támadásukat is elrontották, végül örülniük kellett, hogy nem veszítették el a rangadót.

A siófokiak közül Andrea Kobetic kilenc, Gnonsiane Niombla hét gólt dobott, a ferencvárosiaknál Háfra Noémi hét, Schatzl Nadine öt alkalommal volt eredményes. (MTI)

Végeredmény

Siófok KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 31-31 (19-18)

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.